Руският шампион Зенит съхрани надеждите си за участие в Лига Европа напролет, след като се добра до 2:2 у дома срещу Малага в мач от петия кръг на Група C в Шампионската лига. След това равенство андалусци, който вече си бяха осигурили място в следвашата фаза на напдреварата, спечелиха групата и могат да се надяват на по-добър жребий за 1/8-финалите.

Двубоят на стадион „Петровский” започна кошмарно за домакините, които още в 8-ата минута изостваха в резултата. Уругваецът Себастиан Фернандес асистира на аржентинския халф Диего Буонаноте, който реализира за 0:1. След по-малко от още 60 секунди игра Малага удвои аванса си с попадение на Фернандес, който получи и пас от парагваеца Роке Санта Крус и вкара за 0:2. До края на полувремето играчите на Зенит се опитаха да върнат поне едно попадение, но така и не успяха.

След почивката в 49-ата минута чешкият бранител Томаш Хубочан изведе на чудесна позиция португалския национал Дани, който намали на 1:2 и върна надеждите на домакините за нещо повече в мача. Играчите на Лучано Спалети натиснаха след гола и успяха да се доберат и до равенството, след като в 86-ата минута влезлият като резерва Виктор Файзулин оформи крайното 2:2.

Със спечелената точка Малага събра 11 в актива си и спечели групата, докато Зенит остава твърдо на последната позиция с 4 пункта и има илюзорни шансове за 1/8-финалите, но малко по-големи за участие в Лига Европа напролет. В последния кръг Малага домакинства на Андерлехт, а Зенит ще гостува на Милан.

0:1 Диего Буонаноте (8), 0:2 Себастиан Фернандес (9), 1:2 Дани (49), 2:2 Виктор Файзулин (86)

Санкт Петербург, “Петровски”
Съдия: Олегарио Бенкуеренса (Португалия)

Зенит: 16.Малафеев, 3.Бруно Алвеш , 2.Анюков (81 - 34.Бистров), 6.Ломбертс, 14.Хубочан, 10.Дани , 15.Широков (72 - 20.Файзулин), 27.Денисов, 28.Витсел, 11.Кержаков, 29.Хълк

Малага: 13.Кабайеро, 23.Ониеву, 5.Демикелис (46 - 3.Уелигтон ), 2.Хесус Гамес, 8.Тулалан, 17.Дуда (63 - 27.Портийо), 20.Буонаноте , 6.Игнасио Камачо, 18.Елизеу, 24.Санта Крус, 11.С.Фернандес (76 - 26.Хуанми)