ЧФР Клуж победи без проблеми Брага с 3:1 в мач от група H на Шампионската лига и продължава битката за второто място с Галатасарай.

В герой на вечерта се превърна Руи Педро, който вкара впечатляващ хеттрик за успеха. 24-годишният нападател е непознато име в Европа, освен в Клуж е ритал само в португалските Лейшоеш и Жил Висенте. Португалецът вкара и трите си гола преди почивката и стана първият футболист от тази държава с подобно постижение в Шампионската лига през сезона след Кристиано Роналдо, който се разписа срещу Аякс.

Брага, който от началото на сезона се представяше отлично и в турнира и в Суперлигата, този път беше абсолютно безпомощен пред ентусиазираните домакини. Секунди преди почивката гостите усложниха още повече положението си, след като Дуглао бе изгонен за удар без топка на играч на Клуж. В последния кръг от груповата фаза, на 5 декември, Манчестър Юнайтед посреща Клуж, а Брага ще е домакин на Галатасарай.

1:0 Руи Педро (7), 2:0 Руи Педро (15), 2:1 Алан (17), 3:1 Руи Педро(33)