Галатасарай победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в предпоследен мач от груповата фаза на Шампионската лига.  Сега турският гранд до последно ще спори с румънците от Клуж за второто място в предварителната група. Двата тима са с равен брой точки – по 7.

“Червените дяволи” започнаха без куп титуляри след предсрочното класиране за осминафиналите. На „Тюрк Телеком Арена” започнаха иначе резерви като вратарят Линдегаард, Рафаел, Джоунс, Бютнер, Андерсон, Карик, Клевърли, Флетчър, Пауъл, Ернандес и Уелбек.

Първото полувреме беше скучно и головите положения се брояха на пръсти. Най-чистата ситуация бе пред вратата на домакините. В 43-ата минута след центриране от корнер Ник Пауъл засече топката с глава и разстресе гредата. След почивката играта беше по-интересна. В 53-ата минута Бурак Йълмаз се оказа най-съобразителен в пеналта и след след центриране от корнер и хаос в защитата на Юнайтед простреля безпомощния Линдегаард. Това бе трети пореден мач в Шампионската лига, в който Йълмаз се разписва. С това нападателят стана вторият футболист на Галатасай в историята, постигал подобен резултат след легендата Хакан Шукур.

1:0 Бурак Йълмъз (54)