ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Спартак (Москва) падна у дома от Барселона с класическото 0:3 в мач от петия кръг на Група G в Шампионската лига и загуби всякакви шансове за класиране в следващия етап. Успехът пък гарантира на каталунците участие на 1/8-финалите в турнира. Два гола за успеха на Барса вкара Лионел Меси (27, 39), който вече има 80 попадения за тази календарна година, а веднъж се разписа Дани Алвеш (16).

Срещата на „Лужники” започна равностойно, като в началните минути играта се водеше предимно в средата на терена. В 12-ата минута пред Барселона се разкри първото сериозно положение за гол, но ударът на Педро бе отразен от вратаря на домакините Дикан. Четири минути по-късно каталунците поведоха след хуват удар на Дани Алвеш от средна дистанция за 0:1. Последваха силни минути за гостите, които решиха нещата още до края на полувремето с две попадения на Лионел Меси в 27-ата и 39-ата минута, като за вторият гол на аржентинеца асистира Педро.

След почивката картината на терена не се промени особено. Отборът на Тито Виланова контролираше събитията, но до нов гол не се стигна. Домакините се задоволиха с няколко удара от средна дистанция и епизодични атаки, които така и не доведоха до почетно попадения за тях.

С този успех Барса събра 12 точки и катагорично печели групата, класирайки се за следващата фаза. Спартак (Москва) остава на последната позиция преди последния кръг с актив от само 3 пункта.

0:1 Дани Алвеш (16), 0:2 Лионел Меси (27), 0:3 Лионел Меси (39)

Москва, “Лужники”
Съдия: Иван Бебек (Хърватия)

Спартак (Москва): 31.Дикан, 17.Сухи, 2.Инсауралде, 34.Макеев, 21.Шелстрьом , 19.Хурадо, 7.К.Комбаров (63 - 11.Велитон), 23.Д.Комбаров, 6.Рафаел Кариока (75 - 3.Бризгалов), 9.Ари, 29.Еменике (64 - 49.Ананидзе)

Барселона: 1.Валдес, 2.Дани Алвеш, 3.Пике, 18.Жорди Алба (87 - 19.Монтоя), 14.Масчерано , 4.Фабрегас, 8.Иниеста, 6.Шави (81 - 25.Алекс Сонг), 16.Бускетс, 10.Меси, 17.Педро (85 - 27.Деулофеу)