БАТЕ (Борисов) изненадващо загуби у дома от френския гранд Лил с 0:2 в среща от петия кръг на Група F в Шампионската лига и на практика изгуби шансовете си за класиране на 1/8-финалите. За сметка на това изглежда БАТЕ си осигури 3-ото място в класирането, тъй като в преките мачове с Лил отборът има повече голове на чужд терен. Головете за успеха на „кучетата” вкараха Джибрил Сидибе (14) и Джани Бруно (31). По този начин Лил си го върна на беларуския шампион за загубата на свой терен с 1:3 в първия кръг.

Противно на очакванията гостите излязоха на стадиона в Минск с всичките си основни играчи и нанесоха своя удар още в 14-ата минута, когато Джибрил Сидибе с прекрасен прехвърлящ удар вкара за 0:1 от границата на наказателното поле.

В следващите няколко минути домакините опитаха натиск над опонента си и владееха добре топката, но точно тогава „кучетата” захапаха БАТЕ за втори път. В 31-ата минута Лукас Дине направи за смях двама бранители на домакините и от фланга проби в наказателното поле, след което поднесе топката на Джани Бруно, който без проблеми реализира за 0:2.

Второто полувреме обаче бе доста добро за домакините, но те не стигнаха до попадение. В 50-ата минута Виталий Радионов не успя да реализира с удар от 5-6 метра, а в 63-ата минута последователно бяха избити удари на Заха и Радков.

Четвърт час преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Джибрил Сидибе получи втори жълт и съответно червен картон заради груб фаул. До края на мача не се стигна до повече голове.

След загубата си БАТЕ остава на трето място в групата с 6 точки, докато Лил е твърдо на последната позиция с 3 пункта и няма шансове да се пребори за третата позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

0:1 Джибрил Сидибе (14), 0:2 Джани Бруно (31)

Минск, “Динамо”
Съдия: Марио Страхоня (Хърватия)

БАТЕ (Борисов): 35.Горбунов, 21.Филипенко, 14.Радков , 33.Поляков, 18.Бордачев, 15.Хлеб (77 - 32.Сиваков), 25.Бага, 10.Бресан , 8.Володко (46 - 7.Концевой), 23.Олекнович (84 - 78.Василюк), 20.Родионов

Лил: 16.Елана, 14.Розенал, 25.Баша, 15.Сидибе , 3.Дине, 17.Педрети , 10.Мартен (77 - 21.Бонар), 5.Гуйе, 8.Калу (69 - 7.Пайе), 20.Роделен, 19.Бруно (65 - 26.Ру)