Шампионът на Дания Нордселанд повеждаше на два пъти срещу украинския първенец Шахтьор (Донецк), но въпреки това загуби с 2:4 в мач от петия кръг на Група Е в Шампионската лига. Победата класира „миньорите” от Донецк за 1/8-финалите на турнира и затвърди последното място на датския тим в групата.

Двубоят на стадион „Паркен” в Копенхаген започна равностойно и изглежда гостите бяха подценили леко своите домакини. Така се стигна до 24-ата минута, в която Нордселанд изненадващо поведе с 1:0 след гол на Мортен Нордстранд, възползвал се от извеждащо подаване на холандеца Джошуа Джон. Отговорът на Шахтьор не закъсня и две минути по-късно Вилиан подаде към Луис Адриано, който изравни за 1:1. Вместо обаче да натиснат за пълен обрат, гостите получиха ново попадение в 30-ата минута, дело на Каспер Лоренцен за 2:1 след подаване на Мтилига. До края на полувремето играчите на румънския специалист Мирча Луческо се хвърлиха в атака и усилията им бяха възнаградени в 44-ата минута, когато Вилиан бе точен за 2:2.

След почивката Шахтьор стигна до пълния обрат, след като в 50-ата минута Вилиан вкара втория си гол в мача за 2:3. Три минути по-късно Алекс Тейшейра изведе Луис Адриано, който също се разписа за втори път в срещата за 2:4. До края на мача темпото на игра спадна, но въпреки това миньорите вкараха още един гол, дело на Луис Адриано, който в 81-ата минута оформи своя хеттрик и крайното 2:5.

С успеха си Шахтьор събра 10 точки и оглавява Група Е кръг преди края, а с този актив е сигурен участник на 1/8-финалите. В последния кръг тимът от Донецк е домакин на Ювентус. Нордселанд остава последен само с 1 точка и в шестия кръг гостува на европейския клубен шампион Челси.

1:0 Мортен Нордстранд (24), 1:1 Луис Адриано (26), 2:1 Каспер Лоренцен (30), 2:2 Вилиан (44), 2:3 Вилиан (50), 2:4 Луис Адриано (53), 2:5 Луис Адриано (81)

Копенхаген, “Паркен”
Съдия: Антони Гутие (Франция)

Нордселанд: 1.Хансен, 8.Мтилига, 18.Паркхърст , 2.Окоре, 21.Рунйе, 7.Стокхолм, 20.Лоренцен, 17.Кристенсен (59 - 5.Кристиансен ), 6.Аду , 11.Нордстранд (75 - 23.Тичинович), 15.Джон (82 - 13.Аянаоглу)

Шахтьор (Донецк): 30.Пятов, 33.Срна, 5.Кучер , 26.Рац, 44.Ракитский, 10.Вилиан (86 - 77.Илсиньо), 7.Фернандиньо, 29.Алекс Тейшейра (78 - 20.Дъглас Коста), 6.Степаненко, 22.Мхитарян, 9.Луис Адриано (82 - 11.Едуардо)