Миньор надделя с 2:1 срещу Монтана в мач от 13-ия кръг на "А" група, игран в Перник. Победното попадение за "жълто-черните" реализира Искрен Писаров в 90-ата минута. Преди това Йордан Юруков откри за домакините в 65-ата, а Йордан Тодоров изравни за Монтана в 73-ата.

Със спечелените три точки Миньор събра 9 в актива си и вече не е последен в "А" група. Тимът от Перник остави след себе си Етър, който има 8 точки. Монтана пък остана с 11 точки.

Домакините започнаха по-активно срещата в Перник, но като цяло първото полувреме беше скучно и всичко по-интересно се случи през вторите 45 минути.

Първи до гол стигна Миньор. В 65-ата минута Йордан Юруков попадна в прегръдките на своите съотборници. Халфът се разписа с мощен удар по земя, след като бе оставен непокрит пред наказателното поле на гостите. Радостта на перничани бе силна, но твърде кратка. В 73-ата появилият се на смяна Йордан Тодоров изравни. Мирослав Антонов му подаде топката и Тодоров ефектно прехвърли Боян Пейков за 1:1. В 90-ата минута Искрен Писаров се превърна в герой за Миньор, реализирайки така ценното попадение. Крилото изведе Венци Иванов добре в наказателното поле на гостите, той проби до аутлинията и върна топката обратно към Писаров, който разстреля Веселин Цветковски за крайното 2:1.

В добавеното време на двубоя алжирската звезда на Миньор Фарес Брахими пропиля отлично положение за гол.

МИНЬОР - МОНТАНА 2:1
1:0 Йордан Юруков (65), 1:1 Йордан Тодоров (73), 2:1 Искрен Писаров (90)

Двубоят по минути:
1 - Томислав Павлов стреля към вратата на Монтана, топката излиза в аут.
9 - Венци Иванов засича с глава центрираната от Павлов топката, изпраща я в аут.
29 - Мирослав Антонов подаде на Виктор Дениран, нигериецът стреля, но право в тялото на бранител на Миньор.
31 - Фарес Брахими опита да изненада Веселин Цветковски, но прехвърлящият му удар от 30-ина метра беше много неточен.
36 - Гостите от Монтана претендират за дузпа. Димитър Илиев падна в наказателното поле на Миньор, съдията Георги Кабаков е безмълвен.
42 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача. Получава го Димитър Петков от състава на гостите, който фаулира Илиян Илиев.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

56 - smqna.jpg Треньорът на Монтана Атанас Джамбазки извършва първа смяна. Владимир Мичев влиза в игра, Георги Пашов напуска терена.
65 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Миньор! Йордан Юруков открива резултата. Играчът на "жълто-черните" беше оставен непокрит пред наказателното поле на Монтана при бърза контраатака, и с мощен удар по земя заби топката в долния ляв ъгъл на Цветковски.
73 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Монтана изравняват - 1:1! Мирослав Антонов изведе отлично появилият се на смяна Йордан Тодоров, който успя да прехвърли Боян Пейков и да изпрати топката в мрежата на Миньор.
74 - Цветковски спасява силен изстрел на Юруков.
76 - Пропуск на Фарес Брахими, който се озова на изгодна позиция, но не успя да вкара.
84 - Жълт картон за Мартин Ковачев от състава на гостите.
86 - Удар на Йордан Юруков от пряк свободен удар, топката прелита над стената и вратата на гостите.
90 - topka.jpg ГОЛ! 2:1 за Миньор! Искрен Писаров бележи. Играчът на "жълто-черните" подаде към Венци Иванов в наказателното поле на Монтана, той проби до аутлинията и върна топката обратно към съотборника си, който разстреля Цветковски.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1 - smqna.jpg Авторът на важното попадение за Миньор Искрен Писаров напуска терена под бурните аплодисменти на публиката, Виктор Райчев влиза в игра.
90+2 - Фарес Брахими излезе сам срещу Цветковски, но стреля право в него. Последва добавка на Венцислав Иванов, стражът на Монтана отново спасява.
90+3 - Край на мача. Миньор победи Монтана с 2:1.

МИНЬОР (Пк): 22.Боян Пейков, 3.Иван Михов, 6.Камен Хаджиев, 11.Илиян Илиев, 14.Ивайло Цветков (64-20.Давид Стоянов), 18.Искрен Писаров (90+1-2.Виктор Райчев), 23.Венцислав Василев, 10.Томислав Павлов (80-13.Ивайло Стоянов), 59.Венци Иванов, 42.Фарес Брахими, 77.Йордан Юруков
Резерви: 1.Николай Банков, 2.Виктор Райчев, 8.Йордан Йорданов, 9.Николай Владинов, 13.Ивайло Стоянов, 20.Давид Стоянов, 33.Том
Треньор: Николай Тодоров

МОНТАНА: 1.Веселин Цветковски, 2.Георги Мечечиев, 25.Милен Лахчев, 20.Мартин Ковачев, 14.Антон Личков (69-7.Йордан Тодоров), 8.Димитър Илиев, 17.Георги Пашов (56-11.Владимир Мичев), 16.Димитър Петков, 4.Виктор Дениран, 9.Мирослав Антонов, 18.Деян Христов
Резерви: 12.Кололо Мисенду Мину, 7.Йордан Тодоров, 10.Петър Петров, 6.Мартин Сечков, 26.Димитър Воденичаров,