Колумбия игра напълно равностойно срещу Бразилия и двата тима завършиха 1:1 в контрола, която се игра на "МетЛайф Арена" в Ню Джърси (САЩ). Мачът бе юбилеен под №1000 за "Селесао".

През първото полувреме голмайсторът на Атлетико (Мадрид) Радамел Фалкао и съотборниците в националния тим на Колумбия натиснаха „кариоките” и ги натикаха в собствената им половина. Логичното се случи в 43-ата минута, когато Хуан Гийермо Куадрадо даде преднина колумбиците за 1:0.

След почивката „Селесао” се окопити и взе инициативата, за да дойде 63-ата минута, в която нападателят на Сантос и желан от редица европейски грандове Неймар възстанови равенството – 1:1. В самия край на мача той можеше и да донесе победата на Бразилия, но пропиля отсъдената от рефера Мат Гейгър дузпа за нарушение срещу Дани Алвеш, като изпрати топката над вратата.

Колумбия - Бразилия 1:1
1:0 Хуан Гийермо Куадрадо (43), 1:1 Неймар (63)