ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Вицешампионът на Европа Италия загуби допусна обрат и загуби от Франция с 1:2 в приятелски мач, който се игра на стадион „Енио Тардини” в Парма.

Селекционерът на домакините Чезаре Прандели заложи на схема с трима нападатели, а отборът атакуваше предимно по крилата. В 10-ата минута страхотен далечен шут на Балотели срещна гредата. „Петлите” рядко поглеждаха към вратата на стража на ПСЖ Салваторе Сиригу, който все пак в 21-ата минута се намеси решително след удар на Валбуена. Темпото на игра бе високо, но чистите голови възможности липсваха.

В 35-ата минута Монтоливо изведе чудесно Стефан Ел Шарави на добра позиция и нападателят на Милан реализира за 1:0. Радостта на „Скуадра адзура” бе кракта, тъй като две минути по-късно Матийо Валбуена направи индивидуален пробив отляво с техничен удар изравни за 1:1.

След почивката срещата продължи да се развива динамично, но както и през първата част положенията не бяха много. В 67-а минута Франция се възползва от лошата подредба на домакините в защита и Бафатемби Гомис вкара за пълния обрат - 1:2. След попадението Италия натисна, но Балотели и Диаманти пропуснаха добри възможности. Четири минути преди края Джакерини стреля от чиста позиция, но топката срещна напречната греда.

Италия - Франция 1:2
1:0 Стефан Ел Шаарави (35), 1:1 Матийо Валбуена (37), 1:2 Бафатемби Гомис (67)

Италия: Сиригу, Бардзали (46 - Бонучи), Киелини, Балдзарети, Монтоливо (50 - Флоренци), Маджо, Маркизио (50 - Джакерини), Кандрева (70 - Джовинко), Верати (51 - Пирло), Балотели , Ел Шаарави (73 - Диаманти)

Франция: Лорис, Дебюши (46 - Ревейер), Евра, Сако, Косчиелни, Рибери (63 - Менес), Матуиди, Валбуена (72 - Гуркюф), Сисоко (90+1 - Тремулинас), Капуе (83 - Гоналон), Жиру (63 - Гомис)