Бившият халф на „Левски” Дарко Тасевски се разписа за юбилейната 50-а победа на Македония в официални срещи. Отборът на югозападната съседка на България победи Словения с 3:2 в контрола, играна на стадион „Филип II” в Скопие.

Тасевски, който през лятото премина в израелския шампион Апоел (Ирони Кирйят Шмона), откри резултата в 27-ата минута. Преди това гостите бяха пропуснали да вкарат след пропуск от дузпа на Куртик, чийто удар бе отразен от вратаря Пачовски. В 41-ата минута Адис Яхович вкара за 2:0.

След почивката в 50-ата минута Нейц Печник намали за Словения, но минута по-късно Бесарт Ибрахими вкара трети гол за македонците – 3:1. В 64-ата минута Печник вкара втория си гол в срещата, с което оформи и крайното 3:2.

Македония – Словения 3:2
1:0 Тасевски (27), 2:0 Яхович (41), 2:1 Печник (50), 3:1 Ибрахими (51), 3:2 Печник (64)