Русия и САЩ не успяха да се победят, но сътвориха истински голов спектакъл за крайното 2:2 в контрола, която се игра на стадион "Кубан" в Краснодар.

Домакините бяха по-активни и имаха повече чисти положения за гол. Още в 9-ата минута нападателят на Анжи (Махачкала) Фьодор Смолов откри резултата за 1:0. При удара си към вратата обаче нападателят се контузи и трябваше да бъде заменен принудително. Въпреки надмощието си Сборная не успя да увеличи преднината си до края на първата част.

След почивката картината на терена не се промени, но въпреки това в 76-ата минута Майкъл Брадли изравни с удар от границата на наказателното поле за 1:1. В 84-ата минута обаче Русия получи правото да изпълни дузпа заради фаул на Кларънс Гудън срещу Артьом Дзюба. От бялата точка Роман Широков бе точен за 2:1. Всичко очакваха победа за Сборная, но в третата минута на добавеното време резервата Микел Дискеруд оформи крайното 2:2 и помрачи настроението на домакините.

Русия - САЩ 2:2
1:0 Фьодор Смолов (9), 1:1 Майкъл Брадли (76), 2:1 Роман Широков (84-дузпа), 2:2 Микел Дискеруд (90+3)