Съперникът на България в Група B от квалификациите за Мондиал 2014 – Армения, срази като домакин Литва с 4:2 в контрола, играна на стадион „Републикански“ в Ереван

Мачът започна страхотно за домакините, които поведоха още в 7-ата минута, когато Едгар Манучарян се разписа за 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 50-ата минута Мирчян и пет минути по-късно Михтарян направиха резултата класически – 3:0. Литва намали чрез Шведукас в 66-ата минута, а Йозбилис в 72-ата минута направи 4:1. Седем минути преди последния съдийски сигнал гостите получиха дузпа, а от бялата точка Римкевичиус оформи крайното 4:2.

Така Армения се завърна на победния път след двете поредни загуби от България и Италия в световни квалификации по-рано тази година.

Армения - Литва 4:2
1:0 Манучарян (7), 2:0 Мирчян (50), 3:0 Михтарян (55), 3:1 Шведукас (66), 4:1 Йозбилис (72), 4:2 Римкевичус (83-дузпа)