Монтана записа трета поредна загуба в “А” група, след като в мач от 12 кръг отстъпи с 1:2 на Локомотив (Пловдив). Това беше четвърто домакинско поражение за тима на Атанас Джамбазки, докато “смърфовете” записаха първата си победа далеч от “Лаута”.

Локомотив откри резултата четири минути преди почивката след грешка на Веселин Цветковски. Вратарят на Монтана хвана топката след центриране на Христо Златински, но след това я изпусна и от това се възползва Мартин Кавдански.

В началото на второто полувреме домакините бяха близо до изравнително попадение. Димитър Воденичаров стреля с глава след центриране на Мечечиев, но ударът на нападателя се оказа неточен.

В 79-ата минута гостите наказаха нова грешка на Цветковски, която беше наказана от Димо Атанасов. Пет минути преди края домакините върнаха едно попадение. Валери Георгиев фаулира Мирослав Антонов в наказателното поле и потърпевшият беше точен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар.

Успехът изкачи Локомотив (Пловдив) на осмо място в класирането с 15 точки, докато Монтана се срина в зоната на изпадащите и вече заема 13-а позиция с 11 точки.

МОНТАНА – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2
0:1 Мартин Кавдански (41), 0:2 Димо Атанасов (79), 1:2 Мирослав Антонов (85-дузпа)

Монтана: 1.Веселин Цветковски, 2.Георги Мечечиев, 25. Милен Лахчев, 20.Мартин Ковачев, 14.Антон Личков, 8.Димитър Илиев, 17.Георги Пашов (46-10.Петър Петров), 16.Димитър Петков (46-27.Атанас Чипилов), 7.Йордан Тодоров (46-18.Диян Христов, 26.Димитър Воденичаров, 9.Мирослав Антонов
Резерви: 23.Ивайло Яначков, 10.Петър Петров, 40.Мартин Сечков, 27.Атанас Чипилов, 18.Диян Христов, 4.Виктор Дениран, 11.Владимир Мичев
Треньор: Атанас Джамбазки

ЛОКО (Пд): 22.Йордан Господинов, 3.Валери Георгиев, 6.Кирил Котев, 17.Костадин Марков, 55.Мартин Кавдански, 16.Христо Златински, 4.Рангел Абушев, 23.Даниел Георгиев, 9.Атанас Курдов (66-95.Серафим Михайлов), 89.Станислав Маламов, 88.Георги Стефанов (46-33.Димо Атанасов)
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 5.Павел Ковачев, 26.Николай Дюлгеров, 33.Димо Атанасов, 95.Серафим Михайлов, 11. Запрянов, 15. Стамов
Треньор: Стефан Генов