Пирин (Гоце Делчев) продължава да демонстрира прекрасна форма след влизането си в “А” група. В мач от 12-тия кръг домакините победиха с 2:0 Локомотив София. Това бе шести успех за “неврокопчани”, които имат и пет загуби, все още нямат равенство. След победата Пирин Гоце Делчев събира 18 точки и дели 6/7 място с Черноморец, който има същият актив. Локомотив София продължава да е в дъното на класирането с 11 точки, близо до изпадащите. Домакините от Гоце Делчев нанесоха своя удар срещу “железничарите” в рамките на четири минути, между 62-ата и 66-ата.

През първото полувреме двата тима не успяха да създадат кой знае колко сериозни голови положения. В 9-ата минута домакините имаха шанс, но ударът на капитана Лазаров бе спасен от стража на гостите. Десет минути по-късно Лапантов пробва да изненада Галев с далечен шут, топката тупна пред вратаря, но излезе в аут. В 27-ата минута гостите от София имаха сериозни претенции за дузпа. Футболист на Локомотив падна в наказателното поле, но реферът Станислав Тодоров не показа бялата точка. В 32-ата минута Георги Христов стреля от воле извън наказателното поле, но в аут. Четири минути след това Веселин Марчев от Пирин Гоце Делчев за пореден път обстрелва вратата на “червено-черните”, но Галев закова топката на голлинията.

Всичко в срещата бе решено през втората част, когато тимът от Гоце Делчев нанесе своя дар в рамките на четири минути. Резултатът бе открит в 62-ата минута след отлична атака на домакините. След двойно подаване между Драги Коцев и Дреновички, той центрира на крака на Веселин Марчев, който с удар от воле не остави шансове на Галев за 1:0. Отново Марчев бе замесен и при втория гол за Пирин. В 66-ата минута, след поредния пробив, той бе съборен в наказателното поле, а главният съдия даде дузпа за тима от Гоце Делчев. Зад топката застана Петър Лазаров, който не сгреши за 2:0. В оставащите минути мачът се доиграваше. Треньорът на гостите Антон Велков опита да освежи играта с двойна смяна, но и това не помогна. В 78-ата минута най-активният в състава на домакините Веселин Марчев отправи страховит удар, но топката мина на сантиметри над гредата. Две минути преди края той беше заменен, за да получи аплодисментите на вярната публика в Гоце Делчев.

ПИРИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 2:0
1:0 Веселин Марчев (62), 2:0 Петър Лазаров (66-дузпа)