ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Лудогорец стигна само до равенство 0:0 като гост на Славия в мач от 12-тия кръг на “А” група. Гостите от Разград изиграха слаб мач и доказват, че са далеч от формата в началото на сезона. Повече от месец възпитаниците на Ивайло Петев показват колебливи игри и загубиха точки. След нулевото реми Лудогорец е лидер с 29 точки, но при очаквана победа на “Левски” срещу “Ботев” (Враца), “сините” ще поведат еднолично в шампионата. Големият сблъсък Лудогорец – “Левски” е следващия уикенд, в 13-тия кръг.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев не можеше да разчита на контузените Емил Гъргоров и Шоко. Титуляри в атака излязоха Иван Стоянов и Жуниор Кишада. Двата тима направиха слаб мач, в който имаше две-три голови положения. “Белите” бяха в серия от пет поредни мача без победа в “А” група. Треньорът Мартин Кушев подаде оставка, която обаче не беше приета от ръководството. През първата част Лудогорец владееше повече топката, а „белите“ разчитаха предимно на контраатаки. Първото по-чисто положение за гостите дойде в 32-ата минута. След центриране от корнер и разбъркване Мирослав Иванов стреля от малкото наказателно поле, но не уцели вратата. Пет минути след това Козмин Моци с глава засече центриране от корнер, но топката се удари в напречната греда. Минута преди края на първата част лидерът на Славия Здравко Лазаров стреля от пряк свободен удар, но след рикошет топката излезе в корнер.

На почивката Ивайло Петев извади Кишада, а на негово място пусна Роман Безяк. Славия започна по-активно второто полувреме. В 60-та минута влезлият като резерва Акиоши се откъсна добре при контраатака, стреля, но Чворович изби в корнер. В последните двайсетина минути гостите от Разград взеха инициативата. В 72-ата минута Мирослав Иванов опита три пъти да стреля към вратата на Славия, но играчи на домакините се хвърляха и спираха пътя на топката. В 86-ата минута Франк Гела пропусна, след като засече центриране на близката греда.