ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

“Ботев” (Пловдив) победи Миньор с 2:0 в мач от 12-тия кръг на “А” група. И двата гола за домакините реализира Иван Цветков. Нападателят за пореден път доказа, че е един от най-добрите в “А” група въпреки 33-те си години. Голмайсторът вече има 9 попадения от началото на сезона, а Любослав Пенев вече му прати повиквателна за контролата с Украйна на 14 ноември (сряда). След успеха “Ботев” се върна в челната тройка и с 24 точки изпревари ЦСКА, който слиза на четвърта позиция с 21.

През първото полувреме на днешния мач на стадион “Христо Ботев” гостите от Перник владееха повече топката в началото. Йордан Юруков пробва няколко удара, но не успя да затрудни резервния вратар Христо Иванов. В 18-ата минута гостите отбелязаха, но попадението беше отменено заради фаул в нападение срещу стража. Едва в края на полувремето “жълто-черните” се разиграха и създадоха няколко опасни положения. В 43-ата минута пред Тодор Неделев се откри първата възможност да открие резултата. Нападателят, който вкара два гола в предишния кръг на Локомотив (Пловдив), би към вратата на Миньор, но стражът Боян Пейков отрази.

На полувремето треньорът на “Ботев” Ферарио Спасов направи смяна, извади защитника Артур Енрике и пусна нападателя Станислав Костов. В 48-ата минута Иван Цветков реализира за 1:0. Тодор Неделев напредна добре по дясното крило, влезе в наказателното поле и пусна топката съм непокрития Цветков, който с техничен удар откри резултата. Само пет минути след това удар на нападателя срещна гредата и излезе в корнер. В 54-ата минута Миньор остана с човек по-малко на терена след втори жълт и съответно червен картон на Окечукво. До края на двубоя в намален състав гостите от Перник логично не оказаха никаква съпротива на домакините. В 76-ата минута Иван Цветков покачи на 2:0. Защитникът Ангел Рахов изпрати пас от повече от 50 метра, голмайсторът на “Ботев” овладя, финтира защитник на съперника и с лекота оформи крайния резултат.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ В "А" ГРУПА

КЛАСИРАНЕТО В "А" ГРУПА

"БОТЕВ" (ПЛОВДИВ) - МИНЬОР 2:0
1:0 Иван Цветков (48), 2:0 Иван Цветков (76)
"БОТЕВ" (Пловдив)
:1.Христо Иванов , 11.Йордан Христов, 3.Асен Караславов, 14.Ангел Рахов, 89.Стефан Станчев, 16.Томас Иршак, 10.Рубен Паласуелос, 26.Артур Енрике (46 - Станислав Костов), 8.Тодор Неделев (68 - Димо Атанасов), 19.Иван Цветков, 9.Вандер Виейра (68 - Мариян Огнянов)
Резерви:
23.Ернестас Шеткус, 2. Айков, 6.Костадин Дяков, 7.Мариян Огнянов, 90.Петър Атанасов, 9.Бамого, 18. Станислав Костов
Треньор
: Ферарио Спасов

МИНЬОР (Пк): 22.Боян Пейков, 23.Венцислав Василев, 14.Ивайло Цветков, 2.Виктор Райчев, 11.Илиян Илиев (69 - Николай Владинов), 15.Салас Окечукво, 20.Давид Стоянов, 33.Евертон Джилио-Том (32 - Томислав Павлов), 42.Фарес Брахими, 77.Йордан Юруков, 59. В. Иванов
Резерви:
1.Николай Банков, 13.Ивайло Стоянов, 3. Михов, 6.Камен Хаджиев, 9.Николай Владинов, 10.Томислав Павлов, 18.Искрен Писаров
Треньор:
Николай Тодоров

Пловдив, стадион "Христо Ботев"
Главен съдия: Радан Мирянов
Жълти картони: Окечукво (Миньор), Иршак ("Ботев")
Червен картон: Окечукво (Миньор - 54 минута)

3- Артур сбърка при изнасянето на топката и Юруков отправи първи удар по посока вратата на Иванов
11- Мощен удар на бразилеца Виейра от границата на наказателното поле, който обаче не уцелва вратата
14- Нов удар на домакините, отправен от Рубен Паласуелос, но стражът на гостите Пейков улови кълбото без проблеми
30- Вандер Виейра, проби сам отдясно, но вместо да подаде на Иван Цветков, предпочете да стреля, но топката минава встрани то вратата
45- Опасен удар на Тодор Неделев от около 30 метра, но Пейков избива
-------------------------------------------------------
46 - смяна в "Ботев" (Пловдив), Станислав Костов влиза на мястото на Артур Енрике
48 - topka.jpg ГООЛ за "Ботев" (Пловдив), голмайстор Иван Цветков. Тодор Неделев проби много добре по дясното крило, навлезе в наказателното поле и подаде към непокриятия Иван Цветков, който с техничен удар от точката на дузпата откри резултата
53 - ГРЕДА за "Ботев" (Пловдив), след отличен удар на Иван Цветков топката закача гредата и излиза в корнер