ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Черно море и ЦСКА направиха равенство 0:0 в мач от 12-тия кръг на “А” група. Традицията гостите от София да не печелят във Варна в последните години продължава. ЦСКА няма победа на “Тича” над четири години и половина. За последно “армейците” спечелиха на терена на противника през пролетта на 2008 година – с 2:0, когато треньор беше именно Стойчо Младенов.

След днешното равенство ЦСКА има 22 точки е трети, но може да бъде изпреварен от “Ботев” (Пловдив) и Литекс, които са с мач по-малко. Черно море събра 13 точки и остава в долната половина на таблицата.

Двубоят беше изпълнен с много битка в центъра на терена, повече физически сблъсъци и много малко голови положения. Футболистите на ЦСКА държаха контрола над двубоя, владееха повече топката и имаха по-добрите шансове за попадение, но не стигнаха до крайния успех. Гостите от София имаха 2 чисти положения – на Анисе и Платини през първото полувреме, които останаха сами срещу вратаря на Черно море Китанов. Именно младият страж на варненци Георги Китанов заслужава отлична оценка. Благодарение на неговите изяви домакините успяха да откраднат точката от “червените”.

Стойчо Младенов до последно решаваще проблеми с контузени футболисти. Серж Нюаджи отпадна от групата, но титуляри започнаха капитанът Тодор Янчев и Мишел Платини, които се възстановяваха до последно. В защита ЦСКА започна с традиционното си каре – Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов и Михаил Венков. В центъра на терена стартираха Тодор Янчев, Лукас Саша, по крилата Присо и Сержиньо, който замени контузения Нюаджи. В атака един зад друг действаха Платини и Абел Анисе.

В първите десетина минути и двата отбора не направиха нищо интересно. В 13-ата минута Георги Илиев опита със странична ножица да обстрелва вратата на ЦСКА, но прати топката в аут. В следващата атака Анисе остана сам срещу вратаря Китанов след подаване на Платини, но вратарят на Черно море отрази. Последва сблъсък между Лукас Саша и Мирослав Манолов. Бразилският полузащитник на “армейците” получи лекарска помощ и се върна на терена с превръзка на главата. В 32-ата минута Апостол Попов за малко да изненада собствения си вратар Томаш Черни. След центриране на Черно море от корнер защитникът засече с глава, но топката мина малко над вратата. През първата част домакините от Варна разчитаха предимно на контраатаки, чрез Георги Божилов, Георги Илиев и действащия на върха на атаката Мирослав Манолов. В 44-ата минута Мишел Платини направи втория пропуск за ЦСКА през първото полувреме. Тодор Янчев го изведе добре в наказателното поле, бразилецът обаче се подхлъзна и не успя да стреля добре към вратата. Стражът на варненци отби топката, която попадна в Тодор Янчев. От границата на наказателното поле капитанът би, но Росен Колев подложи тялото си и спря топката към вратата.

На полувремето Стойчо Младенов замени Пламен Крачунов и в игра се появи младият Ангел Грънчов. ЦСКА отново имаше лека инициатива, но не успя да създаде положения, подобни на двете през първата част. В 68-ата минута наставникът на “червените” усили нападателната мощ, изкара Присо, а на негово място заигра Тасио. ЦСКА заигра с двама централни нападатели в лицето на Платини и Тасио, помагаха им Сержиньо и Анисе. Дори и влизането на Тасио обаче не донесе кой знае каква промяна в офанзивен план за гостите от София. Черно море се поприбра в собствената половина и отново разчиташе на контраатаки. В 73-ата минута влезлият като резерва Атанас Илиев изненада защитата на ЦСКА, имаше шанс да стреля от наказателното поле, но Апостол Попов се намеси в последния момент. В 81-ата минута дебют за “червените” направи аржентинецът Себастиан Скиорили, който замени Сержиньо. В последните минути домакините може да съжаляват, че дори не спечелиха двубоя. Футболистите на ЦСКА действаха припряно, разчитаха повече на центрирания и далечни удари. В добавеното време Мирослав Манолов пропусна най-чистото положение за Черно море. Бившият нападател на ЦСКА стреля извън наказателното поле, топката влизаше във вратата, но в последния момент Томаш Черни се намеси и я изби в корнер.