Йънг Бойс изненада Удинезе и спечели с 3:2 гостуването си на “Фриули” в мач от Група “А” на Лига Европа.

Двубоят беше очакван с интерес заради добрата форма на голмайсторите на двата тима – Раул Бобадия на Йънг Бойс и Антонио ди Натале от “зебрите”.

Бобадия даде аванс на гостите в 27-ата минута, а в 47-ата Ди Натале изравни. Голаджията на Удинезе пропусна дузпа в края на първата част.

Йънг Бойс взе аванс от два гола след попаденията на Александър Фарнеруд (65-ата) и Рафаел Нуцоло (73-ата). Домакините направиха загубата си по-почетна чрез Диего Фабрини седем минути преди края.

Победата изравни швейцарския тим с втория в групата Ливърпул. Двата отбора имат по 6 точки, една по-малко от лидера Анжи. Удинезе е последен с 4 точки.