Гол на Джоуи Бартън директно от корнер не беше достатъчен на Олимпик (Марсилия) за победата над Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от Група “С” на Лига Европа. Двата тима направиха 2:2 на “Стад Велодром”.

Майк Ханке даде аванс на гостите в 20-ата минута, когато засече ниско центриране на Хуан Аранго. В началото на второто полувреме Бартън изравни, когато при изпълнение на корнер с фалцов удар прехвърли вратаря Марк-Андре Тер Стеген.

Джордан Айю даде аванс на Олимпик (Марсилия) в 67-ата минута. Домакините имаха предимство в играта през второто полувреме, но не бяха концентрирани в края на мача. В добавеното време Хуан Аранго се оказа непокрит в наказателното поле и изравни резултата.

В другия мач от групата Фенербахче не срещна съпротива от АЕЛ Лимасол и се наложи с 2:0 след голове на Дирк Каут и Муса Соу. Турският гранд е първи в класирането с 10 точки, пет повече от Борусия и Олимпик. АЕЛ Лимасол е последен с една точка.