Нюкасъл навакса изоставане от два гола и направи 2:2 като гост на Брюж в мач от Група “D” на Лига Европа. За първи път от 60 години в състава на “свраките” попаднаха двама братя, след Джорджи и Тед Робледо. В стартовия състав на Алан Пардю бяха Шола и Сами Амеоби.

Иван Тричковски вкара на Тим Крул в 14-ата минута, а пет минути по-късно с далечен удар Йеспер Йоргенсен удвои. Гостите отговориха още преди почивката. В 41-ата минута Върнан Анита се разписа от воле, а две минути след това и Шола Амеоби беше точен.

Йоан Кабай беше близо до победен гол за Нюкасъл, но ударът от фаул се отби в гредата. В другия мач от групата Бордо победи Маритимо с 1:0 след попадение на Давид Белион в 16-ата минута.

Нюкасъл е първи в групата с 8 точки, една повече от Бордо. Брюж е трети с 4 точки, две пред Маритимо.