Единсон Кавани вкара четири гола за Наполи при победата с 4:2 над Днепър след обрат в мач от Група “F” на Лига Европа. С три попадения в последните 13 минути уругваецът попречи на украинския тим да си осигури предспочно класиране за следващата фаза. Четирите гола на нападателя на Наполи са изравнен рекорд на Лига Европа.

Кавани откри резултата още в 7-ата минута, но Днепър не само изравни, но и излезе напред с попадения на Федецки в 34-тата минута и на Зозуля в 52-рата. По този начин Наполи беше изправен пред опасността да запише първа домакинска загуба в Европа от 16 мача.

Единсон Кавани изравни в 77-ата минута с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. 25-годишният уругвайски нападател гарантира победата на тима си с два гола в последните минути на срещата. Успехът изкачи Наполи на второ място в групата, на три точки зад Днепър.