Звездната селекция на Анжи (Махачкала) записа минимална победа с 1:0 над резервите на Ливърпул в мач от Група “А” на Лига Европа, който се игра на стадион “Локомотив” в Москва.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Ласина Траоре точно преди почивката. Котдивоарският нападател се разписа в първата минута на добавеното време на първата част, когато получи хубав пас от Мбарк Бусуфа, преодоля Себастиан Коатес и би точно във вратата на Брадли Джоунс.

Джордан Хендерсън пропусна най-добрите положения за гол в полза на гостите, които за момента въобще не са сигурни участници в следващата фаза след 2 победи и 2 загуби. Тимът от Махачкала пък поднесе хубав подарък за 66-ия рожден ден на треньора си Гуус Хидинк.

Мачът между двата тима преди две седмици също завърши 1:0, но в полза на Ливърпул с гол на Стюърт Даунинг. На 22 ноември Анжи приема Удинезе, а “червените” са домакин на Йънг Бойс.