Бенфика победи у дома Спартак (Москва) с 2:0 и записа първа победа в Група G на Шампионската лига. И двата гола бяха дело на Оскар Кардосо (55, 69), а с този успех „лисабонските орли” върнаха надеждите си за класиране в следващата фаза.

Гостите от Москва първи стигнаха до голово положение в 14-ата минута, когато Динар Биляледтинов се измъкна зад защитата на Бенфика, но вратарят Артур Мораес излезе и изби удара. Постепенно „орлите” взеха инициативата, но пропуски направиха Савио, Лима и Родриго, за да остане резултатът непроменен до края на първото полувреме. В 38-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като аржентинецът Пареха получи втори жълт и съответно червен картон.

След почивката Бенфика бе по-активният тим, а в 52-ата минута гол на влезлият като резерва Оскар Кардосо бе отменен заради спорна засада. Все пак три минути по-късно Кардосо отново прати топката в мрежата и този път попадението бе абсолютно редовно за 1:0. В 69-ата минута парагвайският нападател вкара и втория си гол в мача, след като засече центриране отляво на Ола Джон за 2:0. Кардосо можеше да оформи и хеттрик, но в 77-ата пропусна дузпа. В крайна сметка домакините напълно заслужено се поздравиха с трите точки.

С тази победа Бенфика събра актив от 4 точки и се изкачи на трето място в групата, докато Спартак (Москва) е на последна позиция с 3 пункта. Лидер е Барселона с 9 точки, следван от Селтик със 7 пункта, а до края на груповата фаза в Шампионската лига остават два кръга.

1:0 Оскар Кардосо (55), 2:0 Оскар Кардосо (69)

Лисабон, “Ещадио да Луш”
Съдия: Флориан Майер (Германия)

Бенфика: 1.Артур Мораес, 24.Гарай, 14.Перейра (82 - 89.Андре Гомеш), 33.Жардел, 35.Перес, 18.Салвио, 34.Андре Алмейда Yellow card, 11.Лима (74 - 8.Бруно Сезар), 25.Мелгарехо, 15.Джон, 19.Родриго (46 - 7.Кардосо)

Спартак (Москва): 32.Ребров Yellow card, 5.Пареха Yellow card Red card, 2.Инсауралде, 34.Макеев Yellow card, 21.Шелстрьом (71 - 10.Дзюба), 19.Хурадо Yellow card, 7.К.Комбаров (62 - 49.Ананидзе), 23.Д.Комбаров, 25.Билялетдинов (79 - 17.Сухи), 6.Рафаел Кариока, 9.Ари