ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Манчестър Юнайтед спечели група H на Шампионската лига. “Червените дяволи” биха Брага с 3:1 в Португалия и си отмъстиха за ядовете в първата среща на “Олд Трафорд”. Освен това английският гранд си осигури участие за 1/8-финалите на турнира, след като в оставащите два кръга не може да бъде изместен от първите две места на групата си.

Сър Алекс Фъргюсън пусна в игра предимно резерви в гостуването, но въпреки това тимът стана единствен с пълен актив от точки след четири изиграни мача. Юнайтед дори и на теория е недостижим за своите съперници в потока и вече мисли за фазата на директните елиминации. Двубоят край скалите в Брага бе прекъснат за около 10 минути заради проблеми с осветлението.

Част от прожекторите на стадиона угаснаха в началото на второто полувреме, което принуди главният рефер да прати играчите в съблекалните, докато длъжностните лица решат какво да правят при така създалата се ситуация. Гафът се получи при резултат 1:0 след дузпа, изпълнена точно от Алан в 49-ата минута. След прекъсване от 10 минути срещата бе подновена. Въпреки че отборът му падаше с 0:1, Фърги смени един от централните си защитници. На мястото на Джони Еванс пусна ветерана Рио Фърдинанд.

После в игра се появи и Робин ван Перси и това се оказа преломният момент. Именно холандецът изравни в 80-ата минута. Уейн Рууни бе спънат малко по-късно в пеналта и сам вкара дузпата за 1:2. Хавиер Ернандес – Чичарито, фиксира крайния резултат след добавка. Първи мач за Юнайтед за новия сезон записа Крис Смолинг. Бранителят се завърна като титуляр след дълго възстановяване от контузия.

1:0 Алан (49-дузпа), 1:1 Робин ван Перси (80), 1:2 Уейн Рууни (84-дузпа), 1:3 Хавиер Ернандес (90+2)

Брага, “Ещадио мунисипал де Брага”
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Спортинг (Брага): 33.Бето, 20.Ехежиле (90+1 - 29.Зе Луис), 44.Дуглао, 4.Нуно Коельо, 45.Уго Виана (86 - 8.Мосоро), 5.Рубен Аморим (85 - 10.Елдер Барбоса), 27.Кустодио Yellow card, 14.Рубен Микаел, 25;Леандро Салино, 30.Алан, 17.Едер Yellow card

Манчестър Юнайтед: 1.Де Хеа, 3.Евра, 6.Еванс (57 - 5.Фърдинанд), 12.Смолинг Yellow card, 7.Валенсия, 11.Гигс, 17.Нани (73 - 2.Рафел), 8.Андерсон, 10.Рууни, 19.Уелбек (64 - 20.Ван Перси), 14.Ернандес