ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Европейският клубен шампион Челси победи изключително драматично у дома Шахтьор (Донецк) с 3:2 в среща от четвъртия кръг на Група Е на Шампионската лига. „Сините” от Лондон повеждаха на два пъти с голове на Фернандо Торес (6) и Оскар (40), но „миньорите” от Донецк изравняваха след попадения на Вилиан (9, 47). Все пак в последната секунда влезлият като резерва Виктор Моузес (90+4) донесе първата домакинска победа на Челси през този сезон в турнира.

Срещата на „Стамфорд Бридж” започна динамично и съперниците бързо си размениха по един гол. Първо в 6-ата минута Фернандо Торес бе най-съобразителен в наказателното поле на гостите и вкара за 1:0. Три минути по-късно обаче бразилецът Вилиан засече подаване отдясно и изравни за 1:1. След гола гостите дори натиснаха, но не можаха да направят пълен обрат. Постепенно темпото леко падна и грешките в средата на терена зачестиха. В 40-ата минута стражът на гостите Пятов излезе извън наказателното си поле и пресече пас към Торес, но прати топката в краката на Оскар и бразилецът без проблем я търкулна към опразнената врата за 2:1. Резултатът се запази непроменен до края на полувремето.

Две минути след почивката Вилиан бе оставен непокрит в наказателното поле на Челси и след пас на Дарио Сърна вкара за 2:2. Малко след това защитата на домакините не действаше никак убедително и Рац с далечен удар нацели гредата. Лондончани на свой ред създадоха няколко опасности, но гол на Джон Оби Микел бе отменен заради засада. Точно когато всичко очакваха последния съдийски сигнал, буквално в последната секунда на срещата влезлият като резерва Виктор Моузес засече центриране от корнер и с глава прати топката в мрежата за крайното 3:2.

След тази победа Челси оглави групата с актив от 7 точки, колкото има и Шахтьор, който втори с по-лоша голова разлика. На третата позиция е Ювентус с 6 пункта, а последен е датският шампион Нордселанд с една точка.

1:0 Фернандо Торес (6), 1:1 Вилиан (9), 2:1 Оскар (40), 2:2 Вилиан (47) , 3:2 Виктор Моузес (90+4)

Лондон, “Стамфорд Бридж”
Съдия: Карлос Веласко Карбайо (Испания)

Челси: 1.Чех, 24.Кейхил, 2.Иванович, 4.Давид Луис Yellow card, 34.Бертранд, 12.Оби Микел, 7.Рамирес, 17.Еден Азар, 11.Оскар (79 - 13.Моузес), 9.Фернандо Торес (90 - 23.Стъридж), 10.Мата

Шахтьор (Донецк): 30.Пятов, 33.Сърна, 5.Кучер, 26.Рац, 44.Ракитский, 3.Хюбшман, 10.Вилиан, 7.Фернандиньо, 29.Алекс Тейшейра (78 - 77.Илсиньо), 22.Мхитарян, 9.Луис Адриано