Валенсия без никакви проблеми би БАТЕ Борисов с 4:2 м мач от група “F” на Шампионската лига.  Домакините бяха по-добри и заслужено ликуваха накрая. “Прилепите” поведоха в 26-ата минута, когато, след центриране отляво, Жонас пребори двама защитници на БАТЕ, и с мощен удар отблизо прати топката в мрежата за 1:0.

Секунди по-късно “Местая” отново избхна в аплодисменти. Радков повали в пеналта Андрес Гуардадо, а съдията посочи бялата точка – дузпа! Роберто Солдадо вкара хладнокръвно за 2:0. Таранът наказа три пъти БАТЕ и в Беларус в първата среща преди две седмици. Малко след почивката Фегули след чудесен пас на Фернандо Гаго излезе очи в очи с вратаря на БАТЕ и нямаше проблеми да направи 3:0. Дойде време и гостите да се разиграят. Ренан успя да върне едно попадение за 3:1. Това даде импулс в играта на беларусите и в 83-ата минута Мозолевски направи резултата 3:2, връщайки интгригата.

Все пак отново Фегули успокои трибуните с втория си гол в мача, разписвайки се за крайното 4:2. Домакините увеличиха серията си без загуба в Шампионската лига на осем срещи след поражението с 0:1 от Манчестър Юнайтед на 29 септември 2010 г.

1:0 Жонас (26), 2:0 Роберто Солдадо (29-дузпа), 3:0 Софиан Фегули (51), 3:1 Ренан Бресан (53), 3:2 Дмитрий Мозолевски (83), 4:2 Софиан Фегули (86)

Валенсия, “Местая”
Съдия: Том Харалд Хаген (Норвегия)

Валенсия: 13.Гуайта, 20.Рикардо Коста, 4.Рами, 12.Жоао Перейра, 3.Сисоко, 17.Гуардадо (88 - 6.Албелда), 5.Гаго Yellow card, 24.Коста, 8.Фегули, 9.Солдадо (79 - 16.Нелсон Валдес), 7.Жонас (67 - 10.Банега)

БАТЕ (Борисов): 35.Горбунов, 21.Филипенко, 14.Радков Yellow card, 33.Поляков, 18.Бордачев Yellow card, 15.Хлеб (77 - 13.Мозолевски), 2.Лихтарович (55 - 32.Сиваков Yellow card), 25.Бага, 10.Бресан (88 - 7.Концевой), 8.Володко, 20.Родионов