ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Байерн разгроми френския Лил с 6:1 в мач от група F на Шампионската лига. Това бе четвърто поражение за гостите, които се превърнаха в тоталния аутсайдер.

Голеадата стартира в 5-ата минута, когато Бастиан Швайнщайгер от пряк свободен удар откри резултата. В 18-ата минута перуанецът Клаудио Писаро овладя пас на Франк Рибери и се разписа за 2:0, а малко по-късно ошашавеният защитник на гостите Балмон си набута автогол за 3:0. После Филип Лам центрира отдясно към Писаро, който изпревари бранител и опъна мрежата - 4:0.

В 33-ата минута таранът оформи своя хеттрик. Този път Клаудио вкара с глава, отново след центриране на Лам. След почивката баварците буквално пожалиха своя безпомощен съперник и спряха да вкарват. Даже в 57-ата минута Саломон Калу намали, след като след шута му топката се удари в гредата, но след това пресече голлинията за 5:1. Лам направи третата си асистенция за мача, от която се възползва Тони Кроос, фиксирайки крайното 6:1 за Байерн.

1:0 Бастиан Швайнщайгер (5), 2:0 Клаудио Писаро (18), 3:0 Ариен Робен (23), 4:0 Клаудио Писаро (28), 5:0 Клаудио Писаро (33), 5:1 Саломон Калу (57), 6:1 Тони Кроос (66)

Мюнхен, “Алианц Арена”
Съдия: Овидиу Алин Хатеган (Румъния)

Байерн: 1.Нойер, 21.Лам, 17.Жером Боатенг, 4.Данте, 10.Робен, 31.Швайнщайгер Yellow card (67 - 44.Тимошчук), 7.Рибери Yellow card (72 - 11.Шакири), 8.Хави Мартинес, 27.Алаба, 14.Писаро, 25.Мюлер (61 - 39.Кроос)

Лил: 1.Ландро, 14.Розенал (46 - 24.Мавуба Yellow card), 25.Баша, 2.Дебюши Yellow card, 18.Бериа, 22.Шеджу, 4.Балмон Yellow card, 17.Педрети, 7.Пайе (46 - 9.Де Мело), 8.Калу (72 - 10.Мартен), 26.Н.Ру