Ювентус размаза като домакин датския първенец Нордселанд с 4:0 и регистрира първата си победа в Група Е на Шампионската лига едва в четвъртия кръг. Досега „бианконерите” имаха на сметката си три поредни ремита.

Италианският шампион си реши нещата още през първото полувреме, реализирайки три безответни гол. Още в 6-ата минута Исла даде чудесен извеждащ пас към Клаудио Маркизио, който откри резултата за 1:0. Домакините продължиха да натискат и в 23-ата минута чилийският халф Артуро Видал удвои преднината им, а в 37-ата минута Пирло изведе Себастиан Джовинко, който направи резултата класически – 3:0.

След почивката „Старата госпожа” продъжи да диктува събитията на терена, но стигна до само още едно попадение. То падна в 75-ата минута, когато Матри асистира на Фабио Куалиарела за крайното 4:0. До края мачът просто се доиграваше.

С този си първи успех Ювентус събра 6 точки и остава на трето място в групата на една зад Челси и Шахтьор (Донецк). Нордселанд остава на последната позиция само с една точка.

1:0 Клаудио Маркизио (7), 2:0 Артуро Видал (23), 3:0 Себастиан Джовинко (37), 4:0 Фабио Куалиарела (75)

Торино, “Ювентус Стейдиъм”
Съдия: Александар Ставрев (Македония)

Ювентус: 1.Буфон, 15.Бардзали, 19.Бонучи, 3.Киелини (69 - 2.Лусио), 33.Исла, 21.Пирло, 23.Видал (53 - 6.Погба Yellow card), 8.Маркизио Yellow card, 22.Асамоа, 32.Матри, 12.Джовинко (60 - 27.Куалиарела)

Нордселанд: 1.Хансен, 8.Мтилига, 18.Паркхърст, 2.Окоре, 21.Рунйе, 7.Стокхолм, 20.Лорентцен, 10.Бекман (72 - 11.Нордстранд), 22.Лаудруп (46 - 5.Кристиансен), 6.Аду (46 - 17.Кристенсен), 15.Джон