ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Шотландският шампион Селтик изненадващо победи у дома Барселона с 2:1 в среща от четвъртия кръг на Група G в Шампионската лига и отпразнува по-най добрия начин юбилея си. Само преди ден шотландският шампион навърши 125 години. Головете за успеха на „детелините” вкараха кениецът Виктор Уаниама (21) и Антъни Уот (83), докато за каталунците се разписа обичайният заподозрян Лионел Меси (90+1)

Атмосферата на "Селтик Парк" беше завладяваща и феновете на "детелините" подкрепяха своя клуб, навършил само преди ден 125 години от създаването си. Барселона взе инициативата още с първия съдийски сигнал, но не създаваше голови положения пред вратата на домакините. Противно на очакванията в 21-ата минута шотландският шампион поведе в резултата, след като кенийският халф Виктор Уанияма надскочи Жорди Алба при центриране от корнер и вкара за 1:0. Впоследствие възпитаниците на Тито Виланова упражниха по-голям натиск в търсене на изравнително попадение, но бранителите на „детелините” не им позволиха да върнат статуквото на терена. В 29-ата минута Лионел Меси бе много близо да гола, но след изстрела му топката се отби в напречната греда на домакините. Малко след това същото съжаление изпита и Алексис Санчес, чийто удар намери страничната греда.

След почивката каталунците продължиха да доминира, като пред Дани Алвеш и Педро се откриха добри възможности, но ударите им не намериха целта. Постепенно Барса засили натиска си, но така и не стигаше до изравнително попадение. Вместо това гостите получиха ново такова в 83-ата минута, когато след грешка на Шави топката стигна до Антъни Уот, който се озова сам срещу Виктор Валдес и го матира за 2:0. Все пак в първата минута на добавеното време Барселона стигна до почетно попадение, дело на аржентинската звезда Лионел Меси. Това бе 74-и гол на ааржентинеца за тази календарна година. След тази победа Селтик събра 7 точки и се изкачи на второ място в групата, докато Барса остава на първата позиция с 9 пункта.
1cel.jpgСелтикБарселона 2:1
 1:0 Виктор Уанияма (21), 2:0 Антъни Уот (83), 2:1 Лионел Меси (90+1)

Глазгоу, “Селтик Парк”
Съдия: Бьорн Куиперс (Холандия)

Селтик: 1.Форстър, 21.Малгрю, 6.Уилсън, 23.Лустиг (72 - 32.Уот), 4.Амброуз, 2.Матюс, 16.Ледли, 15.Комънс, 67.Уанияма, 9.Самарас (79 - 33.Каял), 7.Федор Yellow card

Барселона: 1.Валдес, 2.Дани Алвеш, 18.Жорди Алба Yellow card, 15.Бартра (71 - 3.Пике), 14.Масчерано, 8.Иниеста, 6.Шави, 25.Алекс Сонг Yellow card (71 - 4.Фабрегас), 10.Меси, 9.Алексис Санчес (67 - 7.Вия), 17.Педро