Андерлехт победи у дома руския шампион Зенит с 1:0 в среща от четвъртия кръг на Група C и запази шансове за класиране на 1/8-финалите в турнира. Победното попадение за домакините вкара Димерси Мбокани (17).

Гостите от Санкт Петербург пристигнаха без звездата си Хълк, а на негово място игра Владимир Бистров. Въпреки това те започнаха по-активно мача с атаки по крилата на крайните бранители Александър Анюков и Доменико Кришито. Това обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на домакините, които се опитваха да задържат повече топката.

В 17-ата минута след грешка в отбраната на гостите Димерси Мбокани комнинира със Саша Клестан и прати топката в мрежата на Вячеслав Малафеев за 1:0. Това бе първи гол за Андерлехт от началото на груповата фаза. В 24-ата минута Милан Йованович стреля силно, но Малафеев спаси. До края на полувремето не се случи нищо интересно, въпреки че Зенит взе инициативата.

След почивката в игра за руския първенец се появи португалският национал Дани, който оживи играта на Зенит. Въпреки всичко обаче гостите така и не успяха да стигнат до изравнително попадение, след като вратарят на Андерлехт Силвио Прото изби опасните удари на Аксел Витсел и Лукас Билия.

С първата си победа в Шампионската лига този сезон Андерлехт събра 4 точки и излезе на трето място в групата, докато Зенит е последен с 3 пункта. И двата тима имат своите шансове за класиране на 1/8-финалите, след като вторият Милан е с 5 точки. До края на груповата фаза остават два кръга.

1:0 Диомерси Мбокани (17)

Брюксел, “Констант ванден Сток”
Съдия: Антони Готие (Франция)

Андерлехт: 1.Прото, 20.Сафари , 16.Коуяте, 14.Нуйтинк, 5.Билия, 19.Клестан, 30.Жиле, 26.Прае (79 - 10.Кану), 45.Бруно (72 - 17.Яковенко ), 25.Мбокани, 11.Йованович

Зенит: 16.Малафеев, 2.Анюков, 6.Ломбертс (69 - 3.Бруно Алвеш), 4.Крисшито, 14.Хубочан, 34.Бистров (77 - 99.Кануников), 25.Семак (46 - 10.Дани), 15.Широков , 27.Денисов, 28.Витсел , 11.Кержаков