Пари Сен Жермен размаза аутсайдера Динамо (Загреб) с 4:0 в мач от група “А” на Шампионската лига. С този успех богаташкият френски тим е на крачка от класирането за елиминациите в турнира. ПСЖ, който тотално доминираше на терена, поведе още в 16-та минута, когато Златан Ибрахимович подаде към Алекс, който отклони топката от въздуха и я прати във вратата на Келава.

След час игра отново вездесъщият Ибра асистира на Матуиди, който останал сам срещу Келава, прокара топката между краката му за 2:0. Веднага след това Жереми Менес финтира двама хървати, изксочи сам срещу вратаря и го прониза за 3:0. Отново Златан бе замесен и в последното попадение. Шведът в 80-ата минута изскочи очи в очи срещу Келава, но се подхлъзна, вратарят също не се намеси добре. Тогава съобразителният Ибрахимович отклони топката към Оро, който на празна врата оформи крайния резултат – 4:0.

1:0 Алекс (16), 2:0 Блес Матуиди (61), 3:0 Жереми Менес (65), 4:0 Гилем Оро (80)

Париж, “Парк де Пренс”
Съдия: Павел Гил (Полша)

ПСЖ: 30.Сиригу, 26.Жале, 13.Алекс, 17.Максуел, 2.Тиаго Силва, 14.Матуиди, 7.Менес (76 - 9.Оро), 4.Сисоко (46 - 24.Ферати), 25.Рабио , 18.Ибрахимович, 11.Лавеци (68 - 27.Пасторе)

Динамо (Загреб): 30.Келава, 4.Шимунич (63 - 90.Чоп), 24.Вида , 2.Пулич, 19.Пиварич, 10.Самир, 6.Адеми , 14.Врсалко, 77.Брозович, 8.Ковачич (86 - 28.Халилович), 55.Рукавина (73 - 5.Калело)