В Гърция Олимпиакос нанесе пореден тежък удар на френския шампион Монпелие, след като го победи с 3:1 и остана в борбата за първите две места в група “В” на Шампионската лига. След като преди две седмици го надигра като гост с 2:1, днес тимът от Атина отново доминираше. Пауло Машадо откри още в 4-ата минута за домакините, след като вкара на празна врата при един опит за шут на Митроглу.

Противно на логиката Монпелие успя да изравни. Сулейман Камара бе спънат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Юнес Белханда вкара от бялата точка за 1:1. Олимпиакос изкова успеха в последните 10 минути на двубоя. Първо при един корнер топката стигна до Греко, който с плътен шут я прати във вратата – 2:1. След това пък Хосе Олебас намери по отличен начин Митроглу, който без да се бави прати топката за трети път във вратата на Жофри Журдрен – 3:1.

1:0 Пауло Мачадо (4), 1:1 Юнес Белханда (66-дузпа), 2:1 Леандро Греко (80), 3:1 Константинос Митроглу (82)

Атина, “Георгиос Караискакис”
Съдия: Марио Страхоня (Хърватия)

Олимпиакос: 1.Каръл, 3.Модесто (74 - 19.Фустер), 20.Холебас , 23.Сиовас, 35.Торосидис, 2.Маниатис, 24.Манолас, 93.Абдоун , 5.Мачадо (87 - 8.Фейса), 27.Греко , 11.Митроглу (90+2 - Ликогианис)

Монпелие: 16.Жоурдрен, 4.Илтон (79 - 12.Конгре), 2.Бокали , 3.Янга-Мбива, 5.Бедимо, 23.Саихи, 6.Марво, 20.Кабела (46 - 9.Шарбоние), 10.Белханда, 19.Камара , 8.Муние (62 - 15.Тинхан )