ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Шалке 04 и Арсенал завършиха 2:2 в дербито на група В на Шампионската лига. “Кралскосините” изоставаха с 0:2, но успяха да докаарат нещата поне до почетно реми, което ги остави начело след срещите от четвъртия кръг.

Тио Уолкът откри за “топчиите” четвърт час след началото на мача, след като се възползва от безумна грешка в защитата на домакините. Френският таран Оливие Жиру покачи в 26-ата, засичайки центриране на Лукас Подобски - 0:2. Секунди преди почивката холандският стрелец Клаас-Ян Хунтулаар върна домакините в играта с един от типичните си голове. Здравенякът използа отличен пас на Люис Холтби.

В 67-ата минута перуанският бързак Джеферсон Фарфан изравни за крайното 2:2.  Тъмнокожият нападател използва недоразумение в защитата на гостите, стреля силно и след рикошет топката спря зад гърба на безпомощния Вито Маноне.

0:1 Тио Уолкът (18), 0:2 Оливие Жиру (26), 1:2 Клаас Ян Хунтелаар (45+2), 2:2 Джеферсон Фарфан (67)

Гелзенкирхен, “Фелтинс Арена”
Съдия: Никола Рицоли (Италия)

Шалке 04: 36.Унерщал, 22.Учида (25 - 12.Хьогер (66 - 14.Пападопулос), 23.Фукс , 4.Хьоведес, 32.Матип , 13.Джоунс , 11.Афелай, 33.Нойщетер, 10.Холтби (90+3 - 27.Барнета), 25.Хунтелаар, 17.Фарфан

Арсенал: 24.Маноне, 4.Мертезакер, 3.Саня, 5.Вермален, 6.Косчиелни, 8.Артета, 19.Касорла (90 - 22.Коклен), 10.Уилшър, 14.Уолкът, 9.Подолски (90+1 - 11.Андре Сантос), 12.Жиру