Испанският шампион Реал (Мадрид) се спаси в самия край и измъкна точка от германския първенец Борусия (Дортмунд) на собствения си „Сантяго Бернабеу”, след като двата тима завършиха 2:2 в мач от четвъртия кръг на Група D в Шампионската лига. Гостите повеждаха на два пъти в резултата с голове на Марко Ройс (28) и Марио Гьотце (45), но „Белия балет” се добра до ремито след попадения на Пепе (34) и Месут Йозил (89)

Срещата в Мадрид започна с домакински натиск, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на Роман Вайденфелер. Гостите отговориха с удари на Шмелцер и Левандовски, при които Касияс имаше късмет и не получи гол. Постепенно играта се изравни, а в 28-ата минута Борусия изненадващо поведе след самостоятелна солова акция на Марко Ройс и изстрел от малък ъгъл за 0:1. „Кралския клуб” реагира като ужилен и тръгна веднага да връща гола и го направи в 34-ата минута, когато Игуаин центрира отляво, а Пепе с глава изравни за 1:1. Последваха спокойни минути, но в самия край на полувремето и двата тима проведоха няколко опасни атаки. Все пак гостите от Дортмунд имаха повече късмет и в 45-ата минута Кевин Гроскройц даде чудесен извеждащ пас към Марио Гьотце, който стреля, топката рикошира в крака на Алваро Арбелоа и влезе във вратата на Касияс за 1:2.

В първите секунди след почивката влезлият като резерва Хосе Кайехон, заменил Игуаин, вкара гол за Реал, който обаче бе отменен заради засада. Последваха бързи действия и атаки към двете врати, но липсваха хубави завършващи удари. В 60-ата минута „Белия балет” бе много близо до изравняването, след като Роналдо изведе Кайехон, но ударът на последния бе париран от Вайденфелер. До края на мача натискът на домакините стана все по-осезаем и те бяха много близо до изравняването в 86-ата минута, когато Кайехон стреля от 5 метра, но бранител на Дортмунд изчисти точката пред голлинията. Три минути по-късно обаче усилията на Реал бяха възнаградени, след като Месут Йозил с перфектно изпълнение на пряк свободен удар оформи крайното 2:2 и подялбата на точките.

След равенството Борусия (Дортмунд) остава лидер в групата с 8 точки, докато Реал (Мадрид) е втори със 7 пункта, като и двата тима имат много добри шансове за продължаване към 1/8-финалите.

0:1 Марко Ройс (28), 1:1 Пепе (34), 1:2 Алваро Арбелоа (45-авт.), 2:2 Месут Йозил (89)

Мадрид, “Сантяго Бернабеу”
Съдия: Джюнейт Чакър (Турция)

Реал (Мадрид): 1.Касияс, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 17.Арбелоа (77 - 8.Кака), 2.Варан, 14.Шаби Алонсо, 19.Модрич (46 - 15.Есиен), 10.Йозил, 22.Ди Мария, 7.Кристиано Роналдо, 20.Игуаин (46 - 21.Хосе Кайехон)

Борусия (Дортмунд): 1.Вайденфелер, 15.Хумелс , 26.Пишчек, 4.Суботич, 29.Шмелцер, 5.Кел, 19.Гроскройц , 8.Гюндоган (80 - 44.Перишич), 10.Гьотце (90+1 - 7.Лайтнер), 9.Левандовски, 11.Ройс (74 - 6.Свен Бендер)