ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Лудогорец разби с 4:0 Етър в мач игран “на една врата”. Домакините от Разград контролираха събитията на терена през целия мач, а вратарят Иван Чворович почти нямаше работа.

Още от първите минути шампионите се хвърлиха в атака, като близо до гола бе Иван Стоянов. В 12-ата минута логичното все пак се случи и Мирослав Иванов откри резултата. Попадението на промени игровото поведение на разградчани, които показаха, че в този мач ще търсят победа с убедителна разлика.

Опасностите пред вратата на Димитров се редяха една след друга, а стражът демонстрира отлични умения, за разлика от съотборниците му. Етър допускаше грешки при изнасянето на топката, а халфовата линия бе най-слабото звено в тима.

В 25-ата минута гол на Лудогорец беше отменен. Кишада получи топката на границата на наказателното поле, преодоля Димитров и отбеляза. Съдията обаче маркира засада. Малко по-късно логичното се случи и Моци с глава покачи на 2:0.

До почивката разградчани имаха още няколко положения, но не успяха да се възползват от тях. В началото на втората част дойде първата и може би единствена опасност пред вратата на Лудогорец. Хикмет отправи опасен удар, но топката мина в аут.

Веднага след това Иван Стоянов проби в наказателното поле на Етър, подаде към Кишада, който покачи на 3:0. Малко преди края и влезлия като резерва Димо Бакалов се разписа след асистенции на Светослав Дяков.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - ЕТЪР 4:0

1:0 Мирослав Иванов (12), 2:0 Козмин Моци (32), 3:0 Жуниор Кишада (54), 4:0 Димо Бакалов (87)

Лудогорец: 91. Иван Чворович, 25. Йордан Минев, 80. Жуниор Кайсара, 27. Козмин Моци, 33. Любомир Гулдан, 18. Светослав Дяков, 8. Станислав Генчев (75 - 14. Мичел Бургзорг), 11. Жуниор Кешада (81 - 9. Дедяк), 22. Мирослав Иванов, 99. Франк Гела (64 - 19. Димо Бакалов), 73. Иван Стоянов
Резерви: 1. Урош Голубович, 4. Теро Мантула, 14. Мичел Бургзорг, 84. Марселиньо, 19. Димо Бакалов, 9. Дедяк, 77. Витиня
Треньор: Ивайло Петев

167.JPGЕтър: 77. Венцислав Димитров, 21. Месина, 13. Костадин Гаджалов, 3. Милчо Макенджиев, 18. Атанас Атанасов, 8. Николай Петров, 14. Четин Садула, 11. Яшар Такак (63 - 20. Димитър Байдаков), 10. Ахмет Фикмен, 7. Нери (46 - 5. Азрак Махамат), 9. Йоан Пивати (77 - 17. Николай Николаев)
Резерви: 1. Цветомир Цанков, 15. Ивайло Русев, 19. Благовест Ангелов, 20. Димитър Байдаков, 17. Николай Николаев, 6. Тихомир Трифонов, 5. Азрак Махмат
Треньор: Сердар Даяд