ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

ЦСКА победи Монтана с 1:0 в мач от 11-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на стадион “Славия”, тъй като “Българска армия” отново не получи лиценз. Единственото попадение реализира Тасио от дузпа в 64-ата минута. След успеха ЦСКА излезе на трето място с 21 точки, колкото има и четвъртият “Ботев”. Лидер е “Левски” с 28 точки, Лудогорец е с 25, но е с мач по-малко.

Двубоят беше много труден за ЦСКА. Всички очакваха лесна победа заради успехите срещу “Левски” и Лудогорец с добра игра, но днес Монтана измъчи сериозно “червените”. Стойчо Младенов направи няколко промени в стартовия състав. В защита заедно с Крачунов игра Ангел Грънчов, Апостол Попов остана резерва. В атака на мястото на Платини игра Сержиньо заедно с Нюаджи, а контузеният Платини остана резерва. По крилата действаха Пакурар и Присо, а в средата на терена Тодор Янчев и Лукас Саша.

Първата възможност за ЦСКА дойде в 14-ата минута. Лукас Саша излезе очи в очи с вратаря на гостите, но пропусна да го преодолее, като Цветковски изби в корнер. Футболистите на ЦСКА продължиха да атакуват, но срещаха сгъстена защита на Монтана и много добро групиране в състава на гостите. Футболистите на Атанас Джамбазки действаха на контраатаки, които се получаваха и затрудняваха защитата на “армейците”.

В 28-ата минута Мирослав Антонов падна в наказателното поле на ЦСКА. Ситуацията беше спорна, гостите поискаха дузпа, но съдията Николай Йорданов не показа бялата точка, а даде жълт картон за симулация. В 36-ата минута Атанас Джамбазки трябваше да извърши принудителна смяна, след като Антон Костадинов получи травма, а мястото му бе заето от Воденичаров. Стойчо Младенов също направи рокада, извади пасивния Пакурар и пусна Тасио. До края на първото полувреме “червените” продължиха да атакуват, но единствено стигаха до корнери. Само през първата част изпълниха 12 ъглови удара, но при нито един така и не намериха решение, за да превземат вратата на Монтана.

Второто полувреме започна с нови атаки на ЦСКА. Минута по минута обаче гостите заиграваха по-добре, намираха повече пространства в защитата на домакините. В 55-ата минута Лукас Саша стреля силно, но в аут. В 63-ата минута реферът Николай Йорданов даде спорна дузпа за ЦСКА. След добра атака за ЦСКА, Нюаджи подаде към Тодор Янчев в наказателното поле. Капитанът на „червените“ бе съборен от бранител на гостите, а главният рефер посочи бялата точка. Футболистите на Монтана и треньорският щаб на гостите дълго протестираха, но в крайна сметка зад топката застана резервата Тасио, който не сгреши за 1:0.

След попадението ЦСКА продължи да напада, но трудно създаваше интересни положения пред Цветковски. В заключителните минути гостите от Монтана като по чудо не си тръгнаха с една точка. В 86-ата минута Сечков стреля в напречната греда зад вратаря Черни. В добавеното време Нюаджи пропусна, след като не успя да се разпише от два метра след пас на Сержиньо.