Балкан Ботевград победи Черно море Порт Варна с резултат 82:73 в мач от третия кръг на първенството. Двата отбора предложиха интересен двубой на зрителите в зала “Балкан”. Домакините спечелиха с добра игра във втората и третата част и нанесоха първо поражение на съперника си за сезона. В четвъртия кръг от първенството Балкан ще гостува на Ямбол в петък (9 ноември), а на следващия ден Черно море ще приеме Лукойл Академик. Иван Лилов бе най-резултатен за успеха с 23 точки, като добави и 6 борби и 3 асистенции. Урош Петрович добави 20 точки и 7 борби, а в дебюта си Атила дос Сантош се отчете с 13 и 7 за 24 минути игра срещу бившия си отбор. За гостите по 17 точки записаха Асен Великов и Лари Хол, а с 11 се отчете Александър Боич./БЛИЦ