“Ботев” Враца стигна само до равенство 1:1 като домакин срещу Нефтохимик в първия мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Реваншите са на 24/25 ноември. Гостите от Бургас, които са в “Б” група, играха много по-добре и изпуснаха победата. “Шейховете” поведоха още в 10-ата минута. След центриране от ъглов удар в наказателното поле Дамянов бе оставен непокрит и отблизо с глава прати топката във вратата на Христо Митов. До края на първото полувреме Лемперов и Николов излизаха на добри позиции, но ударите им бяха отразени от стража на “Ботев” (Враца).

През втората част треньорът на домакините Тони Здравков направи три промени в състава, на терена се появиха Илия Илиев, Андрей Атанасов и Владислав Романов. В 70-ата минута Илия Илиев подаде към Андрей Атанасов, който излезе сам срещу Стойчев и го преодоля за крайното 1:1. В края на двубоя врачани дори можеха да стигнат и до победно попадение, но Асен Георгиев стреля с глава в гредата.

"БОТЕВ" (ВРАЦА) - НЕФТОХИМИК 1:1
0:1 Дамянов (10), 1:1 Андрей Атанасов (70)