"Левски" постигна лесна победа с 3:0 срещу втородивизионния Пирин (Разлог) в първия си мач от тазгодишното издание на турнира за Купата на България. Класическият успех на "сините" дойде след попадения на португалците Кристовао Рамос и Жоао Силва, както и на появилия се на смяна ветеран Христо Йовов.
След постигнатата изразителна победа на "Герена" само чудо би спряло Илиан Илиев и момчетата му от класиране на 1/8-финал в турнира. Реваншът в Разлог на 24 или 25 ноември се явява протоколен за "сините", които с днешната победа отказаха противника си.

Мачът се игра пред около 1000 зрители на стадион "Георги Аспарухов", които бяха зарадвани от любимците си с успех над тима, представящ се слабо в "Б" група. Пирин (Разлог) е чак на 12-ото място във втория ни ешелон с актив от едва 6 спечелени точки от началото на първенството.

За днешния двубой Илиан Илиев заложи на Ивайло Василев, който направи дебют на вратата на "Левски" в официален мач. Младокът Радослав Цонев също започна титуляр, като партнираше на Владимир Гаджев в централната зона на терена.

В 15-ата минута гостите създадоха положение пред вратата на Ивайло Василев, когато след центриране в наказателното поле, Георги Фикийн шутира без да се бави по диагонал, но покрай вратата. Две минути по-късно след разбъркване в наказателното поле, Марсиньо стреля, но бе в положение на засада. Последваха ситуации, в които Симеон Райков, Рамос и Жоао Силва опитаха удари, които не попаднаха в целта. Все пак логичното се случи в 29-ата минута, когато "Левски" поведе с 1:0, след като Кристовао Рамос се разписа с удар от воле, получавайки топката отдясно от Александър Башлиев - 1:0.

В 33-ата, след центриране отляво на Старокин, Жоао Силва засече с глава, но прати топката в аут. До почивката пропуски за домакините направиха Симеон Райков и Ромен Ели.

Втората част започна с натиск на "сините", но Жиоа Силва и Райков пропуснаха нови положения. Все пак в 57-ата минута португалският нападател удвои резултата. Жоао Силва се разписа отблизо след великолепно центриране на Рамос отдясно и така вкара втория си гол в официален мач на "Левски", след като преди дни наказа и Локомотив (София) при победата с 2:1.

В 76-ата минута Рамос центрира, топката стигна до Райков, който стреля с левия крак, но Атанас Аршинков с добра изява спаси. Малко по-рано в игра за "Левски" се появи Христо Йовов, който в 79-ата минута направи преднината на домакините класическа. Бижутера се разписа с глава след центриране отляво, оформяйки крайното 3:0.

Maчът по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - ПИРИН (Разлог) 3:0
1:0 Кристовао Рамос (29), 2:0 Жоао Силва (57), 3:0 Христо Йовов (79)

"ЛЕВСКИ"
: 1.Ивайло Василев, 20.Александър Башлиев, 25.Даниел Димов, 3.Ромен Ели, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев (70-10.Христо Йовов), 32.Радослав Цонев (59-28.Нуно Пинто), 16.Кристовао Рамос (80-22.Илиян Йорданов), 31.Марсиньо, 11.Симеон Райков, 9.Жоао Силва
Резерви: 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 28.Нуно Пинто, 22.Илиян Йорданов, 21.Цветелин Тонев, 10.Христо Йовов, 19.Базил Де Карвальо
Треньор: Илиан Илиев

ПИРИН (Разлог): 1.Атанас Аршинков, 2.Стефан Илиев, 3.Георги Фикийн, 5.Димитър Руйчев, 4.Евгени Тунтев, 10.Антонио Ласков (61-25.Душан Делянин), 15.Богдан Стоянов, 21.Владислав Шумантов, 24.Цветан Варсанов (61-20.Златко Богоев), 35.Димитър Наков, 24.Димитър Димитров (81-13.Николай Хаджиниколов)
Резерви: 1.Петър Палаханов, 25.Душан Делянин, 8.Николай Раданов, 20.Златко Богоев, 19.Владислав Христов, 13.Николай Хаджиниколов, 11.Александър Дюлгеров
Треньор: Иван Стойчев