Локомотив (София) постигна лесна победа с 2:0 срещу третодивизионния Мастер (Бургас) в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Димитър Илиев и Александър Дюлгеров вкараха попаденията за столичните “железничари”. Реваншите за Купата са на 24-25 ноември.

Локомотив игра пестеливо, но се оттегли с аванс на почивката. Димитър Илиев отбеляза попадение в 34-ата минута, с което откри резултата и успокои още повече съотборниците си.

През втората част "железничарите" играха много вяло и трудно създаваха голови положения. Все пак в 83-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа. Даниел Пеев се зае с изпълнението на наказателния удар, но Свилен Нотев спаси. Във втората минута на продължението обаче Александър Дюлгеров вкара след ъглов удар и даде спокойствие на столичани преди реванша.