"Ботев" (Пловдив) победи с 3:0 аматьорския Евроколеж (Пловдив) в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Попаденията за „жълто-черните” реализираха Асен Караславов и Костадин Дяков, а автогол си отбеляза Йордан Вранчев. В последния четвърт час „канарчетата” играха с човек по-малко, след като Станислав Костов бе изгонен за два жълти картона в 75-ата минута. Двубоят се състоя на стадион „Беркут” в Брестник, а "Ботев" беше символичен гост в него.

В двубоя с аматьорския тим Ферарио Спасов даде почивка на почти всички основни футболисти. В същото време четирима юноши записаха официален дебют с жълто-черния екип – Владимир Айтов, Венцислав Гюзелев и Петър Караджов започнаха като титуляри, а Лъчезар Ангелов се появи на терена през второто полувреме.

Срещата очаквано премина при пълно надмощие на „жълто-черните”, като атаките на Евроколеж към вратата на Христо Иванов, особено през първото полувреме, бяха епизодични. "Ботев" също не стигна до много чисти голови ситуации, но все пак успя да реши спора още преди реванша.

„Канарчетата” откриха в 20-ата минута след автогол на защитника на символичните домакини Йордан Вранчев, който засече неспасяемо с глава в собствената си врата центриране на Хабиб Бамого отляво. Пет минути по-късно Петър Атанасов центрира от свободен удар към Асен Караславов, който с удар от въздуха не остави шансове на вратаря и удвои резултата. В 35-ата минута Венци Гюзелев елиминира сгъстената защита на „студентите” с атрактивен параболичен пас към Станислав Костов, но силният удар на нападателя на Ботев профуча над напречната греда.

През второто полувреме в действията на „канарчетата” имаше доста брак, а Евроколеж можеше да вкара почетен гол след опасни удари на Стоян Ангелов и Георги Куртев. Пропуски за Ботев направиха Петър Атанасов, Костов, Бамого и Венци Гюзелев. В 87-ата минута Дяков оформи крайния резултат след асистенция на Гюзелев.

Петнадесет минути преди края Станислав Костов вкара с ръка и след като преди това бе получил жълт картон, пое към съблекалните преждевременно и със сигурност ще пропусне градското дерби в края на седмицата. Както е известно, в неделя от 14:30 часа "канарчетата" гостуват на Локомотив на "Лаута".

Евроколеж (Пд) - "Ботев" (Пд) 0:3
0:1 Йордан Вранчев (20-автогол), 0:2 Асен Караславов (25), 0:3 Костадин Дяков (88)

Евроколеж: Георги Александров, Никола Бончев, Васил Василев, Йордан Вранчев, Стоян Ангелов, Георги Данов, Николай Харизанов, Тодор Тодоров, Георги Куртев, Йордан Хърков, Николай Данчев
Треньор: Григор Иванов

"Ботев" (Пд): Христо Иванов, Стефан Станчев, Владимир Айтов, Асен Караславов (к), Ивайло Димитров, Петър Атанасов, Петър Караджов, Костадин Дяков, Венцислав Гюзелев, Станислав Костов, Хабиб Бамого
Треньор: Ферарио Спасов