Спартак (Варна) не успя да победи като домакин Раковски в първи двубой от 1/16-финалитен за купата на България. Двубоят се игра на стадиона в морската столица и завърши 2:2. За домакините на два пъти се разписа Георги Димитров, а за гостите головете отбелязаха Иван Димов и Денис Генчев.

Домакините се появиха на терена с голяма част от резервните си състезатели и няколко юноши, което направи мача завързан. Все пак Спартак бързо поведе в резултата, след като в 18-ата минута Димитров се разписа. Гостите от град Раковски не се предадоха и на свои ред организираха няколко интересни атаки, които доведоха до изравняване на резултата. В 32-ата минута Иван Димов простреля стража на домакините и направи резултата 1:1.

Още в първата минута на втората част Георги Димитров даде аванс на “соколите”, но в 71-ата Денис Генчев изравни – 2:2. Резултата запазва интригата за втория двубой в Раковски, който ще реши кой отбор ще продължи на 1/8-финалите на турнира. Реваншите са на 24-25 ноември.