Първата ракета на България Григор Димитров си осигури място в Топ 50 за първи път, което ще бъде най-високата за него позиция досега. Това стана благодарение на победата му над австриеца Юрген Мелцер със 7:6(2), 6:2, която го прати във втори кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 2,4 млн. евро.

Гришо успя да пробие съперника си още във втория гейм и стигна до резултат 5:2 в своя полза в първия сет, но последва отпускане, което бе използвано от Мелцер. Австриецът успя да се добере до тайбрек, в който обаче Димитров спечели със 7:2 и взе първия сет.

Във втория сет българинът направи два поредни пробива и поведе с 4:0. Австриецът успя да спечели следващите си две подавания, но при 5:2 Григор стигна до 2 мачбола и успя да спечели още първия.

В следващия кръг първата ни ракета ще се изправи срещу поставения под номер 9 Хуан Монако, който пропусна първия кръг на турнира. При последната си среща аржентинецът ступа Димитров с 6:2, 6:1. Монако има още една победа над българина, която е през 2011 година. Най-добрият ни тенисист още няма успех над аржентинеца, който е номер 10 в света.