Пирин (Гоце Делчев) победи изненадващо като гост Берое с 3:2 в мач от 10 кръг на "А" група. Гуцев, Марчев и Панайотов вкараха попаденията за неврокопчани, а за домакините точен на два пъти бе Педро Еуженио. Двубоят бе дебют за новия наставник на старозагорци Петър Хубчев.

В истинско голово шоу се превърна първото полувреме в Стара Загора. След сравнително равностойни първи 30 минути и леко преимущество на Берое се случи нелогичното. Само за 9 минути Любомир Гуцев и Веселин Марчев дадоха 2 гола аванс на Пирин. В 31-ата минута Петър Лазаров центрира добре право на главата на защитника, който насочи топката в левия ъгъл на вратата и отбеляза 0:1. В 40-ата минута Марчев се възползва от чудесно извеждащо подаване и прониза за втори път Акалски.

Берое се вдигна на щурм и стигна до изравняване само в рамките на 2 минути. В 43-ата Педро Еуженио от пряк свободен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:2, а само 120 секунди по-късно отново той вкара страхотно попадение с удар от границата на наказателното поле.

Берое натисна още от първата минута на второто полувреме, докато гостите заиграха на контраатаки. Вместо да се стигне до логичен домакински гол, такъв падна във вратата на Акалски. В 72-ата минута Пирин направи бърза контраатака и топката влезе за трети път в мрежата на домакините, след като Васил Панайтов простреля вратаря на Берое.

До края на мача резултата се запази и гостите от Гоце Делчев изненадващо взеха 3 точки в Стара Загора. Успехът прати отбора от Гоце Делчев на 7-о място с 15 точки, колкото има и Черноморец. С петата си загуба за сезона старозагорци пък са на 13-а позиция с 10 точки.

Берое - Пирин (ГД) 2:3
0:1 Любомир Гуцев (31), 0:2 Веселин Марчев (40), 1:2 Педро Еуженио (43), 2:2 Педро Еуженио (45), 2:3 Васил Панайотов (72)

Мачът по минути!
2- Стефан Велев центрира към Веселин Пенев, който засича с глава, но топката минава над напречната греда на вратата на Абди Абдиков
10- Владимир Зафиров засича с глава центриране в наказателното поле, но топката минава на 2-3 метра над вратата
17- Далечен удар от фаул на Лазаров, но много неточно и изпрати топката в аут
25- Разбъркване в наказателното поле на Пирин, Велев подаде към Рудолфо, който стреля право в ръцете на вратаря
31- topka.jpg ГОООЛ за Пирин. Петър Лазаров центрира добре право на главата на Любомир Гуцев, който насочва топката в левия ъгъл на вратата и бележи за 0:1
40- topka.jpg ГООЛ за Пирин! Извеждащ пас зад защитата на Берое. Кирил Акалски излиза напред да пресрещне Веселин Марчев, който технично прехвърля вратаря и бележи за 0:2
43 -
topka.jpg ГООЛ за Берое! Педро Еуженио бележи от пряк свободен удар пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:2
45+1 -
topka.jpg ГООЛ за Берое!!! Изключително красив гол за Берое от границата на наказателното поле встрани Педро Еуженио бележи за 2:2
45+2 - svirkata.jpgКрай на първото полувреме
53- Каядо подава с глава към Родолфо, който хлъзгайки се на мокрия терен се опитва да отправи удар, но е неточен
62- smqna.jpgСмяна в отбора на Берое. Родолфо е изнесен на носилка, а на негово място влиза Иван Горанов
70- smqna.jpgВтора смяна в отбора на Берое. Жоао Франциско де Салеш заменя Антонио Ливраменто
72- topka.jpg ГООЛ за Пирин! Бърза контраатака за гостите през много празни пространства в защита. Топката попада във Васил Панайотов, който бележи за 2:3
76- smqna.jpgСмени в двата състава. Албин Одзи заема мястото на Борислав Хазуровза Пирин,а последната смяна за Берое е Мартин Райнов, който влиза на мястото на Лоузейро

ber.jpg БЕРОЕ:12. Кирил Акалски, 77. Педро Еуженио, 3. Владимир Зафиров (к), 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 8. Алберто Лоузейро, 16. Стефан Велев, 88. Давид Каядо, 10. Антонио Ливраменто (70- 22. Жоао Франциско де Салеш ), 11. Родолфо (62- 9. Иван Горанов), 7. Георги Андонов
Резерви: 33. Теодор Скорчев, 15. Георги Динков, 14. Игнат Дишлиев, 25. Мирослав Енчев, 19. Мартин Райнов, 9. Иван Горанов, 22. Жоао Франциско де Салеш
Старши-треньор: Петър Хубчев

ПИРИН (ГД):83. Абди Абдиков, 6. Атанас Фиданин, 5. Любомир Гуцев, 3. Димитър Пиргов, 4. Атанас Дреновички, 18. Румен Лапантов, 8. Петър Лазаров (к), 20. Драги Коцев, 10. Веселин Марчев, 21. Васил Панайотов, 9. Борислав Хазуров,
Резерви: 88. Ангел Юсеф, 7. Албин Одзи, 11. Виктор Шишков, 22. Антон Киров, 23. Илиян Марчев, 28. Георги Петров, 30. Иван Стоянов
Старши треньор: Тенчо Тенев