Черноморец нанесе първа загуба за сезона на шампиона Лудогорец – 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Тодор Паланков от пряк свободен удар в 30-ата минута.

Мачът в Бургас започна двуостро, като и двата отбора заложиха на открит и атакуващ футбол, което се понрави на зрителите. Първото положение бе за Венци Христов, чиито хубав удар бе спасен с мъка от Чворович. Гостите отвърнаха с удари на Йордан Минев и Генчев. Равенството се запази до 30-тата минута, когато Александър Барт извърши груб фаул близо до наказателното поле на своя отбор. Зад топката застана Тодор Паланков и с техничен удар откри резултата. Това е втори пореден негов гол, след като миналия кръг се разписа при успеха над Берое с 1:0 в Стара Загора.

До края на полувремето нов гол не падна, въпреки атаките на “зелените” от Разград.

Наставникът на шампионите предприе корекции още на почивката и замени неубедителния Иван Стоянов с Мирослав Иванов. Това даде резултат и Деко, заедно с Гъргоров, раздвижи играта на гостите. Разградчани обаче така и не намираха пътя към гола и все нещо не достигаше за изравнително попадение. Черноморец действаше много стабилно в защита и не позволи на Лудогорец да стигне дори до точката.

С победата "акулите" на Димитър Димитров - Херо се изкачиха на 6-о мястов класирането с 15 точки, докато Лудогорец позволи на "Левски" да го изравни на първото място. Двата отбора са с по 25 точки, а това е втори пореден мач без победа за "зелените" от Разград.

Черноморец - Лудогорец 1:0
1:0 Тодор Паланков (30)

Мачът по минути!
3- Венцислав Христов стреля към вратата на Лудогорец, но Чворович изби в корнер
6- Йордан Минев от 7-8 метра стреля право в ръцете на Стоян Колев
18- Удар с глава на Генчев след корнер, но топката премина на сантиметри покрай страничната греда
25- Венцислав Христов пусна прострелно центриране, но нито един от съотборниците му не можа да засече топката
30-topka.jpg ГООЛ за Черноморец! Тодор Паланков прониза от пряк свободен удар Чворович и откри резултата
40- Далечен удар на Лъчезар Балтанов премина встрани от вратата
46- smqna.jpgСмяна и в Черноморец - Румен Трифонов заменя Крум Стоянов
49- Марселиньо мина на парад през трима бранители на Черноморец, но ударът му премина встрани от вратата
52- Франк Гела стреля слабо с глава и Колев улови
61- smqna.jpgВтора смяна в състава на домакините - Цонков влиза на мястото на Балтанов
65- Гъргоров центрира от ъглов удар, Моци стреля опасно с глава, но в аут
73- Емил Гъргоров центрира добре отляво, но Марселиньо не успя да овладее топката
90- Край на мача!

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев (к), 3.Георги Терзиев, 5.Николай Николов, 6.Тодор Паланков, 10.Венцислав Христов, 17.Крум Стоянов, 25.Пламен Димов, 30.Лъчезар Балтанов (61- 22.Цветомир Цонков), 32.Юсуф Уатара, 44.Венелин Филипов, 92.Гаел Н'Лундулу
Резерви: 1.Ник Дашев, 8. Румен Трифонов, 20.Яни Пехливанов, 22.Цветомир Цонков, 11.Даниел Младенов, 9.Преслав Йорданов
Треньор: Димитър Димитров

Лудогорец: 91. Иван Чворович, 25. Йордан Минев, 80. Жуниор Кайсара, 5. Александър Барт, 27. Козмин Моци, 8. Станислав Генчев, 18. Светослав Дяков, 99. Франк Гела, 84. Марселиньо, 73. Иван Стоянов (46- 22. Мирослав Иванов), 23. Емил Гъргоров
Резерви: 1. Урош Голубович, 14. Мичел Бургзорг, 9. Роман Безяк, 7. Михаил Александров, 22. Мирослав Иванов, 20. Шоко, 14. Мичел Бургзорг
Треньор: Ивайло Петев