Борусия (Мьонхенгладбах) поднесе изненадата в третия кръг в група “С” на Лига Европа. “Черните жребци” победиха фаворита Олимпик (Марсилия) с 2:0, въпреки че отстъпваха през по-голямата част от мача. Филип Демс откри резултата от дузпа в 33-ата минута. Наказателният удар бе даден за игра с ръка на Шарл Каборе в наказателното поле. В 67-ата пък резервата Пениел Коку Млапа наказа нова грешка на гостуващата защита и простреля безпомощния страж Стив Манданда за 2:0 с далечен удар.

В същото време Фенербахче измъкна трудна, но важна победа с 1:0 в гостуването си на АЕЛ (Лимасол). С тези спечелени три точки турският гранд се откъсна еднолично начело във временното класиране в групата.

"Фенерите" трябваше доста да се потрудят, за да стигнат до победата. Все пак тяхната класа си каза думата в 72-ата минута, когато Коркмаз заби с глава след корнер топката за гърба на аржентинския страж Матиас Дегра.