Поредният сблъсък между отбори от Австрия и Германия завърши с категоричен успех в полза на представителя от Бундеслигата. В конкретния случай Леверкузен отнесе Рапид във Виена с 4:0.

Волшейд откри резултата в 37-ата, а само за три минути след паузата класиката вече беше оформена. Кастро удвои в 56-ата, за да последва и попадението на Белараби за 3:0. В продължението Кастро получи шанс да се разпише отново и го направи за крайното 4:0.

В другата среша Металист (Харков) постигна пълен обрат при визитата си на Розенборг. Отново с късен гол, както на много от мачовете днес. Елионуси откри за домакините с началото на второто полувреме. Резултат, който се запази до 81-ата минута. Именно тогава Марлос изполва грешка в защитата на съперника и вкара за 1:1.

Гостите заиграха още по-добре и в 89-ата заслужиха да си осигурят успеха с гол на Хавиер за 2:1.

По този начин Металист и Леверкузен оглавяват класирането с по 7 точки. Розенборг е с 3 т., докато Рапид е без актив.