Пари Сен Жермен победи без никакви проблеми аутсайдера в група “А” на Шампионската лига Динамо в Загреб с 2:0. Богаташкият тим от Франция можеше да бие с какъвто си поиска резултат, но многобройните пропуски на нападателите спасиха домакините от пълен резил.

Гостите имаха тотално надмощие на стадион “Максимир” и още до почивката си осигуриха комфортен аванс. В 33-ата минута Жереми Менес проби в наказателното поле и върна към Златан Ибрахимович. Шведската суперзвезда засече паса около точката на дузпата и с плътен шут откри – 1:0 за ПСЖ! Двамата размениха ролите си при втория гол десет минути по-късно. След поредната контраатака Златан изведе французина на стрелкова позиция и крилото прониза за втори път вратата на Иван Келава.

През втората част мачът просто се доиграваше. ПСЖ отново пропусна на няколко пъти да накаже фрапиращи грешки на защитата на Динамо. Ибрахимович имаше най-чистото положение да направи 3:0, но прехвърлящият му удар мина на сантиметри от вратата. В края на мача пък гол на резервата на гостите Гийом Оро бе отменен.

0:1 Златан Ибрахимович (33), 0:2 Жеремо Менез (43)

Динамо (Загреб): 30.Келава, 4.Шимунич, 24.Вида, 2.Пулич, 3.Ибанес (46 - 5.Калело), 19.Пиварич, 10.Самир, 14.Вршалко, 77.Брозович, 8.Ковачич (90+1 - 28.Халилович), 90.Чоп (70 - 55.Рукавина)

ПСЖ: 30.Сиригу, 26.Жале, 13.Алекс (46 - 6.Камара), 17.Максуел, 2.Тиаго Силва, 14.Матуиди , 7.Менез (77 - 9.Оро), 12.Бодмер (60 - 4.Сисоко), 27.Пасторе, 24.Ферати , 18.Ибрахимович