Първенецът на Гърция Олимпиакос би френския Монпелие с 2:1 като гост в мач от група "B" на Шампионската лига. Постижението на тима, воден от Леонардо Жардим, става още по-достойно за уважение, след като той изоставаше в резултата, но успя да обърне изхода на срещата. Домакините откриха в началото на второто полувреме с гол на Шарбоние. Голмайсторът се пребори за една висока топка и я свали към Джон Утака. Защитник на гостите изби паса, топката върна точно при Шарбоние, който я прати със силен шут във вратата за 1:0.

Олимпиакос изобщо не се смути и започна да организира опасни контраатаки. При една от тях в 73-ата минута Василис Торосидис овладя центриране от 35 метра и хладнокръвно простреля стража на домакините Лионел Пионие – 1:1. Драмата обаче тепърва предстоеше. В 1-ата минута на добавеното време бърза контраатака изведе Джамел Абдун по дясното крило, а той пък буквално сервира топката на звездата Костас Митроглу, който поля с леден душ трибуните на “Стад де ла Мосон” – 2:1 за Олимпиакос.

1:0 Кретан Шарбоние (49), 1:1 Василис Торосидис (73), 1:2 Костас Митроглу (90+1)

Монпелие: 1.Пьоние, 4.Елтон , 3.Янга-Мбива, 5.Бедимо, 22.Стамбули, 23.Саихи (85 - 6.Марво), 20.Кабеля, 10.Белханда, 7.Утака, 8.Муние (62 - 13.Естрада), 9.Шарбоние (68 - 19.Камара )

Олимпиакос: 1.Керъл, 3.Модесто, 15.Контрерас , 20.Холебас , 35.Торосидис, 2. Маниатис, 24.Манолас, 19.Фустер (88 - 25.Ликогианис), 5.Пауло Мачадо, 27.Греко (60 - 93.Абдун), 10.Джебур (70 - 11.Митроглу)