Шалке поднесе една от изненадите в Шампионската лига. Момчетата на холандския треньор Хууб Стевенс удариха Арсенал с 2:0 и то в неговия храм в Лондон. Уж стадион “Емирейтс” бе считан за най-негостоприемния в Шампионската лига, а “кралскосините” се чувстваха като у дома си.

Тимът на Арсен Венгер не бе падал пред собствена публика от 45 поредни мача, като последен с успех от Лондон си тръгна Интер (Милано) през 2003 г. Никога в своята история Арсенал не бе падал вкъщи в мач от групите на Шампионската лига. Тук “топчиите” имаха баланс от 19 мача, 16 победи и 3 ремита – 84 % успеваемост на “Емирейтс”.

И двата гола паднаха в последната четвърт на мача. Холандският национал Клаас Ян Хунтелаар откри в 76-ата минута при една от редките контри на Шалке. Таранът овладя едно центриране пред пеналта, нахлу вътре и с плътен шут опъна мрежата. Всички футболисти на Арсенал се хвърлиха в отчаяни атаки в опит за изравняване. Вместо това обаче в 86-ата минута гостите откраднаха топката в средата на терена и организираха смъртоносна контраатака. Ибрахим Афелай бе оставен непокрит на задна града и засече центриране отдясно и спокойно се разписа за крайното 0:2 за ужас на верните фенове на Арсенал.

0:1 Клаас Ян Хунтелаар (76), 0:2 Ибрахим Афелай (86)

Арсенал: 24.Маноне, 4.Мертезакер, 5.Вермаелен , 11.Андре Сантос, 25.Дженкинсън (83 - 47.Гнабри), 8.Артета , 19.Касорла, 22.Коклен, 16.Рамзи , 9.Подолски (83 - 23.Аршавин), 27.Жервиньо (76 - 12.Жиру)

Шалке 04: 36.Унерщал, 22.Учида, 23.Фукс, 4.Хьоведес, 32.Матип, 11.Афелай , 33.Нойщедтер, 10.Холтби (65 - 27.Барнета), 12.Хьогер (46 - 13.Джоунс), 25.Хунтелаар (88 - 8.Марика), 17.Фарфан